Відеомейкер, провідний фахівець Міжнародної Комп’ютерної Академії «ШАГ» Владислав Ніколаєнко провів свій другий вебінар у межах циклу «Організація роботи місцевих медіа в умовах пандемії COVID-19», який реалізує НСЖУ за підтримки ПРООН. Тема нинішньої зустрічі – «Місцеві медіа в епоху смартфонів: головні десять помилок та як їх уникнути».
– Сьогодні будемо говорити про помилки, про наше все, без чого не може бути будь-якої справи. Саме помилки допомагають нам ставати кращими, обирати правильний напрямок, – підбадьорив Владислав учасників і відзначив бажання журналістів друкованих медіа активніше виходити в інтернет простір на одному або кількох майданчиках. – YouTube – це та сама робота, яка, до всього, може приносити непристойно великі гроші. Тільки завжди треба пам’ятати про важливість постійної присутності ваших відео в мережі.
Спікер виділяє десять основних ситуацій, де початківці можуть припуститися помилок. Це насамперед структура відеоролика, яка може відрізнятися від структури публікації в газеті. Важливі також звук, картинка, монтаж. Не менш важливі емоції, з якими ви передаєте інформацію: підвищений або стишений голос, упевненість приваблять людину, змусять додивитися ваш сюжет до кінця.
– І в жодному разі не просіть поставити лайк вашому відео, – наполягає Владислав. – Це тільки нашкодить. Краще попросити написати в коментарях свою думку з приводу теми ролика, розповісти про аналогічні проблеми, з якими довелося стикнутися.
Як не відхилитися від основної лінії теми побічними ефектами («Рухаємося – як трамвай, чітко визначеними рейками»), на чому сфокусувати увагу, щоб тема розкрилася яскравіше, як розкрити різні точки зору і мати точки дотику з аудиторією – усе це по пунктах і детально розглядає Владислав Ніколаєнко, який мав можливість ознайомитися з першими пробами пера учасників навчального циклу (вірніше – камери) і побачити, яких помилок припущено.
Основою в роботі мають стати регулярність і сталість. Не можна відкладати на завтра те, що можна і треба зробити сьогодні, як це часто трапляється. Віддали, наприклад, газету в друкарню, треба трохи перепочити, а вже потім подумати про YouTube і Facebook. Так втрачається постійний відвідувач, у людей немає упевненості, що на ваших сторінках ви завжди він знайде потрібну для себе інформацію.
Але, знову ж таки, при цьому не можна забувати про якість: накидане в мережу абищо інтересу до ваших відео не додасть, стверджує спікер.
Під час вебінару «Youtube для журналіста. Робота зі звуком та відео» було дано домашнє завдання – виготовити короткий ролик, щоб на практиці розібратися, що вдається, а над чим поки що треба працювати. Надіслали дев’ять роликів, кожен з яких було уважно проаналізовано і, як з вдячністю відзначили їхні автори, з бажанням не критикувати, а допомогти. Два доробки – ТРК «Надія» з Первомайського і Тетяни Коваль з газети «Хотинські вісті» отримали від Владислава Ніколаєнка упевнене ОК! І всі інші учасники отримали похвалу і слушні поради щодо окремих моментів. Перші успіхи газетярів на шляху до You Tube засвідчують: українська журналістика не стоїть на місці.
Голова НСЖУ Сергій Томіленко, який і сам став активним учасником вебінару, акцентував увагу на важливості цифрової трансформації в нинішніх реаліях медіа ринку.
– Ми бачимо сьогодні, що редакції, які мають гарні досягнення в друкованих медіа, звикли до якогось певного темпу роботи, усе більше розуміють, що треба не зупинятися, а відкривати нові можливості цифрових медіа. Інакше можна залишитися на узбіччі, адже сьогодні молоді люди, які навіть не мають журналістської освіти, завдяки новітнім медіаформатам можуть упевнено перебирати читацьку і глядацьку аудиторію на себе