Голова Тернопільської обласної організації НСЖУ Василь ТРАКАЛО про те, чим жила спілка протягом другого року великомасштабної війни в Україні.
Три районки замість сімнадцяти. Упродовж минулого року діяльність Тернопільської обласної організації НСЖУ переважно було спрямована на мінімізацію закриття регіональних друкованих засобів масової інформації. Щомісячно – особливо в період передплатних кампаній – проводилися консультації з працівниками пошти, зустрічі з редакторами газет, головами місцевих громад.
На жаль, процес ліквідації видань торік набрав таких обертів, що далеко не в усіх районах краю його вдалося зупинити. Прикро казати, але сьогодні із колишніх 17 районних видань у 2024 році повноцінно працюватимуть редакції лише у Чорткові, Шумську, Зборові. Такі реалії роздержавлення преси без вчасної стартової фінансової підтримки з боку держави.
Підтримують вимушених переселенців. В умовах визвольної війни з російськими окупантами пріоритетним питанням й надалі залишалася допомога членів правління Тернопільської ОО НСЖУ переміщеним особам зі сходу і півдня нашої держави у пошуках житла і роботи на Тернопільщині. Понад десяток сімей отримали соціальну підтримку на перших порах у цих питаннях.
Нагороди – найталановитішим. Традиційно активно працювала обласна спілка щодо висунення найталановитіших членів НСЖУ на здобуття престижних журналістських, літературних премій Тернопілля. Так, відома редакторка краю Зінаїда Кушнірук стала лауреаткою обласної премії в галузі культури у номінації «Журналістика – ім. Володимира Здоровеги», а лікар і волонтер – член НСЖУ Андрій Надкевич став «Лікарем року» та «Людиною року» щорічного конкурсу редакції газети «Вільне життя». Святкове публічне нагородження відбувалося минулоріч у лютому в Збаразькому замку. Активну участь у цьому заході брала і ТОО.
Протягом кількох останніх років ТОО організаційно тісно співпрацює з Тернопільським обласним відділенням Українського фонду культури щодо нагородження суспільно найактивніших людей із середовища української інтелігенції. «Премія імені Петра Ковальчука» – так називається щорічна нагорода на честь колишнього редактора Заліщицької районної газети «Колос». Торік ця відзнака була вручена популярній журналістці «Вільного життя» Галині Садовській.
З нагоди професійного свята Дня журналіста у Тернопільській обласній організації НСЖУ відбулося урочисте вручення грамот і подяк популярним майстрам слова і мікрофона. З ініціативи підприємця із Збаража – члена НСЖУ Андрія Лемеги виготовлено і вручено відомим журналістам краю спеціальні медалі до Дня Незалежності України.
Цінуємо підтримку і допомогу. Завдяки нашим спонсорам, зокрема – підприємцю, члену НСЖУ Андрієві Зозулі, до свята Святого Миколая дітям та онукам журналістів вручали солодкі подарунки та дитячі ігри. А влітку – до Дня журналіста – ветеранам і соціально незахищеним членам НСЖУ були вручені продуктові набори.
Дякуємо за допомогу голові НСЖУ Сергієві Томіленку, а також голові Одеської регіональної організації НСЖУ Юрію Работіну.
Підсумовуючи рік, торкалися найроблемнішого. Наприкінці грудня у ТОО НСЖУ організовано велику виробничо-творчу підсумкову нараду членів правління, редакторів усіх провідних ЗМІ Тернопільщини. Її учасники торкалися найпроблемніших питань функціонування преси, радіо, телебачення, соціальних мереж у 2024 році.
На фото: Підсумкова нарада, на якій розглянуто проблемні питання виживання друкованих ЗМІ. Голова Тернопільської ОО НСЖУ Василь Тракало і редактори газет Ярослав Сиривко, Віктор Уніят, Богдан Новосядлий, Оксана Семенина.