В умовах війни локальним медіа на прифронтових територіях виживати непросто. Складна загальна ситуація посилюється фінансовими перешкодами
Але за відсутності державної підтримки місцевим медіа можуть прийти на допомогу гранти. Вони передбачають не тільки фінансову підтримку, а й можливість отримати експертні знання та контакти з професіоналами у певній сфері, допомагають залучити ресурси для реалізації проєкту та розширити його вплив на громаду. Про все це йшлося в Запорізькому Центрі журналістської солідарності НСЖУ на тренінгу з проблем грантової діяльності регіональних медіа. Обговорювали, як залучати гранти та ефективно використовувати їх для розвитку своїх видань. Зазначимо, що зараз повну інформацію про гранти місцевим медіа надають Центри журналістської солідарності НСЖУ, які проводять постійний моніторинг грантових можливостей.
До того ж, низка місцевих медіа вже мають успішні грантові історії. Тож своїм досвідом роботи в цій сфері з колегами поділилися головний редактор газети «МІГ» Геннадій Дерибас, директорка газети «Горожанін.Інформ» Любов Стародворська із Запоріжжя, головна редакторка газети «Трудова Слава» Світлана Карпенко з Оріхова (всі ці видання виходять друком завдяки грантовій допомозі) та кореспондент віжн-радіо «На дотик», секретар НСЖУ Людмила Долженко.
–– Наша газета поки що представлена у медійному просторі області лише сайтом. Але хочемо відновити друкований вихід видання. Залучення грантів – це саме те, що може нам допомогти здійснити задумане. Тож цей тренінг був для мене особливо корисним. Я дізналася про ресурси, на яких можна знайти грантові пропозиції, про те, як правильно з ними працювати, як підготувати заявку і розробити якісний проект, щоб він отримав фінансування. І, головне – як підготувати грантову заявку. Все це непросто, але успішний досвід колег, підтримка всієї мережі Центрів журналістської солідарності НСЖУ та усвідомлення того, що наша газета зараз дуже потрібна людям, надихають на роботу. До того ж, колеги обіцяють практичну допомогу. Так що будемо дерзати, і активно включатись у грантову діяльність, – зазначила головний редактор газети «Червоний промінь» Запорізького району Наталія Стіна.
Її настрій на успішну роботу із залучення грантів поділяють і редактори ще двох місцевих медіа – газет «Дніпровські вогні» Вільнянського району Олександра Кот та «Наше життя» Новомиколаївського району Катерина Заварзіна. Молоді редакторки працюють енергійно і впевнено, їхні видання виходять друком, доносять до людей правдиву інформацію про події, що так важливо у важкий воєнний час. Але грантова допомога, якщо її залучити, дасть можливість виконувати цю роботу ефективніше, збільшити тираж, покращити умови праці, а головне – зробити газети більш цікавими і востребуваними.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Валентина Бистрова,
фото Дар’ї Зирянової