Журналісти Ганна Курцановська і Максим Бондарєв та оператор Геннадій Сушко побували у прифронтовій Лиманській громаді, аби записати 5 відеоісторій
Співпрацю для документування воєнних злочинів росії у Святогірській та Лиманській громадах Донеччини, де російські окупанти зруйнували понад 90% житлових будинків, створили онлайн-журнал Свої та платформа Свій Дім за підтримки американського народу. З 22 по 28 січня команда журналістів побувала у Лиманській громаді, аби записати і розповісти історії людей, які залишились без житла, про руйнування цивільної інфраструктури громади, а також – про можливості відбудови громади після звільнення від російського агресора.
Журналістка Ганна Курцановська розповіла, що у відрядження до Лиманської громади відправились троє медійників – разом з нею був журналіст Максим Бондарєв, і оператор Геннадій Сушко, завданням яких було записати 5 відеоісторій, і 5 історій на сайт.
– Ми побували у кількох населених пунктах громади – Новоселівці, Дробишевій, Яровій, тощо. Мали лише кілька контактів журналістів, через яких можна було знайти людей. Їхали, можна сказати, навмання, і героїв наших історій треба було шукати на місці, – каже Ганна Курцановська.
Допомога ж прийшла від колег, і «ключик» до неї медійники знайщли у селі Новоселівка – у будівлі, де зараз, по суті, дислокується центр життя громади – тут працює староста, відбувається онлайн-навчання школярів, роздають гуманітарну допомогу… Саме там Ганна побачила кілька січневих номерів газети «Зоря» – як розповів один з місцевих жителів, у радянські части це була газета «Зоря комунізму», а зараз «Зоря».
У Ганни Курцановської з’явилась ідея – через руйнування житла редактора або журналіста написати історію медійників.
– Я подзвонила редактору газети Олександру Пасічнику, і дізналась, що частина редакції працює дистанційно, частина колективу звільнилася… Я попросила поділитися контактами людей, до яких можна було б звернутися, щоб написати статті. І він допоміг – дав три контакти. За ними ми записали історії – дуже потужні, цікаві, сповнені болем. Я записала навіть більше історій, ніж планувала – здається, дев’ять. І це дуже важливо – що журналістське братерство допомогло нам знайти героїв медіа історій. Я дуже вдячна своєму колезі Олександру Пасічнику за підтримку і сприяння.
– Дуже приємно, що місцеві жителі Лиманщини, спілкуючись із столичними журналістами, знайомили їх з нашою «Зоря», котру читають у кожній родині. Журналісти «Зорі» завжди готові співпрацювати з колегами, – додає Олександр Пасічник.
ДОВІДКА. Проєкт реалізується через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у межах програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
Інформаційна служба НСЖУ