В івано-франківському Центрі журналістської солідарності НСЖУ під час зустрічі із медійниками-волонтерами було спільно заплановано низку благодійних справ. Зокрема, і допомога колегам із Чернігова
У межах реалізації соціальної програми «Працюємо разом задля Перемоги» працівники івано-франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ підготували та надіслали благодійну допомогу колегам у Чернігів – зібрали найнеобхідніше для роботи в коворкінгу обласної організації Спілки журналістів.
– У наданні благодійної допомоги нам посприяв гуманітарний центр Спільноти святого Егідія, який очолює наш спілчанин, журналіст телеканалу «Еспрес» Іван Харук. Наш Центр постійно підтримує зв’язки з журналістами, які перебувають у прифронтовій зоні та на деокупованих територіях, а також із медійниками-ВПО, котрі тимчасово мешкають на Прикарпатті чи повернулися в рідні міста. Ми цікавимось їхніми потребами, проблемами і допомагаємо, чим можемо, – зазначила координаторка Центру Вікторія Плахта.
«Чернігівська обласна організація НСЖУ має надійну підтримку і повсякчасну допомогу від Івано-Франківського центру журналістської солідарності НСЖУ та його координаторки Вікторії Плахти. 15 чернігівських журналістів одержали фінансову допомогу від НСЖУ за сприяння Центру, дехто – технічні засоби. Недавно обмовилась у розмові з Вікторією, що тепер мені, як відповідальному секретарю, складніше за власний кошт купувати чай – каву та солодощі для пригощання спілчан (сама потребую допомоги). Сказала – і забула. Та днями – несподіванка: посилка з Івано-Франківська. Канцтовари, паперові серветки, печиво, чай, кава. Дякую щиро. Доки ми всі єдині – нездоланні», – написала на своїй сторінці у фейсбук Ольга Чернякова, відповідальна секретар Чернігівського обласного журналістського осередку.
До івано-франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ і далі надходять повідомлення зі словами вдячності від дітей та онуків колег-спілчан за розвивальні ігри, які мережа Центрів отримала, за сприяння Одеської обласної організації НСЖУ, від тамтешній компанії «Strateg». Також дехто надсилає світлини.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Дана Данилів