Європейська федерація журналістів (EFJ) вимагає звільнити українських журналістів, яких Росія переслідує на окупованих територіях.
«108 журналістів (в світі – Ред.) провели новорічну ніч у в’язниці, згідно з підрахунками організацій, що входять до Європейської федерації журналістів (EFJ) і Платформи Ради Європи із захисту журналістики… EFJ та її членські організації закликали національні уряди вжити необхідних заходів, щоб гарантувати свободу преси в Європі та забезпечити безпеку журналістів. Існують правові стандарти, і навіть передова практика. Але дуже небагато держав їх реалізують», – йдеться у повідомленні.
В повідомленні говориться, що в Росії, яка цього року стала країною, яка ув’язнює найбільше журналістів у Європі, запроторено за грати загалом 40 медійників у Росії та окупованій Україні.
До списку від Криму та окупованих частин України увійшли Амет Сулейманов, Асан Ахтемов, Дмитро Хилюк, Ернес Аметов, Ірина Данилович, Ірина Левченко, Марлен Асанов, Ремзі Бекіров, Рустем Шейхалієв, Сергій Цигіпа, Сервер Мустафаєв, Сейран Салієв, Тімур Ібрагімов, Вікторія Рощина.
«З перших днів захоплення Криму Росія розпочала наступ на свободу слова у Криму. Як повідомляла раніше постійний представник Президента України в АРК Таміла Ташева, в Криму порушено 559 справ за «дискредитацію» ЗС РФ», – зазначає сайт Крим.Реалії. 5 жовтня у Києві пройшла пресконференція на тему «Як врятувати Владислава Єсипенка та інших кримських журналістів, ув’язнених Росією?». Її учасники розповіли про поточну ситуацію, в якій перебувають медійники – бранці Кремля, включаючи ув’язненого фрілансера Крим. Реалії Владислава Єсипенка, а також розповіли про представників РФ, причетних до системних переслідувань політв’язнів.
2 листопада правозахисники презентували список підозрюваних у переслідуванні кримських журналістів та блогерів. За їхніми даними, до переслідувань журналістів у Криму причетно понад 90 осіб.
EFJ та її філії знову закликають національні уряди вжити необхідних заходів, щоб гарантувати свободу преси в Європі та забезпечити безпеку журналістів. Законодавчі стандарти існують, а також хороші практики. Але дуже мало держав їх реалізують. Зокрема, EFJ закликає країни-члени Ради Європи невідкладно виконати Рекомендацію Комітету міністрів 2016/4 щодо захисту журналістики та безпеки журналістів. Прийняття національних планів, що стосуються цієї Рекомендації, зараз є пріоритетом, – зазначає EFJ.
Інформаційна служба НСЖУ