Запорізький Центр журналістської солідарності НСЖУ завжди відкритий для медійників, які потребують робочого місця. Коворкінг на базі Центру користується популярністю у запорізьких журналістів. Адже тут навіть під час форс-мажору можна працювати: завжди є світло та швидкісний інтернет, необхідне технічне обладнання (компʼютери, принтер та сканер, фотоапарат, диктофон, потужний павер-банк), а також смачна кава та чай і смаколики для колег.
– Коли я дізналась, що у мене вдома не буде світла та інтернету, одразу звернулась до Запорізького ЦЖС із запитанням –, чи можу я тут попрацювати. Координатори Центру Наталія Кузьменко та Валентина Манжура відреагували дуже оперативно. Я цілий день працювала в коворкігу і хочу сказати, що було мені тут затишно і комфортно. Чесно кажучи, умови кращі, ніж вдома. Бо мати всю необхідну оргтехніку вдома мало хто з журналістів може собі дозволити. А в центрі – все під рукою. До кінця дня я повністю підготувала свій журналістський матеріал. Дякую за допомогу, колеги!, – ділиться враженнями журналістка Ольга Боглевська.
Також у Запорізькому Центрі журналістської солідарності НСЖУ проводяться тренінги, прес-конференції та зустрічі, заходи з арт-терапії, Журналістам, які акредитовані для роботи на прифронтових територіях та на лінії зіткнення, надається в оренду захисне спорядження – шоломи, бронежилети, спальники та аптечки.
Щомісяця послугами журналістського коворкінгу з різних напрямків, включаючи і можливість попрацювати на обладнаному робочому місці, користується в середньому від 50 до 60 запорізьких медійників та журналістів-переселенців.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Дар’я Зирянова
Фото автора