Три комплекти захисного спорядження видав Дніпровський Центр журналістської солідарності НСЖУ павлоградським колегам для безпечної робочої поїздки на Схід України.
– Ми збираємось їхати на Авдіївський напрямок. Це буде наша перша поїздка до прифронтової території. Плануємо зустрітись із бійцями, передати їм допомогу. А також поспілкуватись із мешканцями деокупованих населених пунктів, – розповідає кореспондентка незалежного інформаційного порталу «Павлоград Now» Ілона Беспалова.
Журналістка їхатиме разом із оператором Антоном Нечаєвим та куратором порталу Юрієм Шевченком. Усі троє мають акредитацію ЗСУ. Кажуть, із отриманням документів ніяких проблем чи ускладнень не було, лише близько місяця зачекали, поки перевіряли їхні дані.
У Дніпровському Центрі журналістської солідарності НСЖУ можна взяти у тимчасове користування якісне захисне спорядження – брендовані написом PRESS бронежилет із шоломом, тактичну аптечку. Прокат безкоштовний, але обов’язково за наявності акредитації ЗСУ. Тож медійники з Павлограда скористались такою можливістю і взяли три комплекти захисного спорядження.
– Дуже багато наших друзів-колег працюють на тих напрямках, ми дослухаємось і до їхніх порад. Також тісно співпрацюємо із «Госпітальєрами» (український волонтерський медичний батальйон). Тож такі ази як накладати турнікет, надати першу домедичну допомогу знаємо, – додала Ілона.
Нагадуємо, що у Дніпровському Центрі журналістської солідарності НСЖУ надають журналістам організаційну, технічну, консультаційну допомогу, проводять різнопланові заходи, тренінги, професійні зустрічі. Сюди можна прийти попрацювати, а ще – скористатись безкоштовним прокатом якісного захисного спорядження для роботи у гарячих точках.
Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності в Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Дніпровського ЦЖС