В Івано-Франківську відбулася V Всеукраїнська краєзнавчо-етнологічна конференція учнівської молоді «Лиш те в народі буде жити вічно, що серце серцю передасть…», одним із партнерів якої став Івано-Франківський Центр журналістської солідарності НСЖУ. Організатори форуму – МОН України, Український державний центр національно-патріотичного виховання краєзнавства і туризму учнівської молоді, Департамент освіти і науки Івано-Франківської ОДА, Івано-Франківський державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.
Конференція, у якій взяли участь майже 250 осіб із різних куточків нашої країни, відбулась у змішаному форматі: представники організаторів та партнерів працювали в залі засідань Івано-Франківського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, а всі інші учасники мали можливість долучитись онлайн.
Під час урочистого відкриття конференції з вітальним словом до її учасників звернулася секретар Національної спілки журналістів України, координаторка Івано-Франківського Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта. Вона наголосила на важливості такого заходу в нинішніх умовах, зазначивши, що сьогодні ми всі разом маємо працювати на нашу Перемогу, кожен повинен виконувати свою місію задля збереження української нації, задля кращого майбутнього нашої держави.
– Російсько-українські війни тривали тисячоліттями. То затихали, то розпочиналися гарячими фазами. Протистояння, які тривали в період затишшя, здебільшого носили змагальний, ідеологічний характер. Ця війна починалася зі слова, зі слова неправди, з тих помилкових тверджень, які нав’язує московщина і в яких розібратися не просто. Що ми можемо протиставити цій війні? Насамперед, наше правдиве українське слово, яке полягає в тому, що ми народ великий. Українці – нація миролюбна і героїчна, пам’ять історичну нашу маємо давню, а наше коріння розрослось у величезний етнографічний всесвіт, на якому ми ґрунтуємося, – зазначив під час конференції директор Івано-Франківського державного центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, голова обласної організації НСКУ, член НСЖУ Михайло Косило. Він також подякував співорганізаторам конференції за плідну співпрацю задля збереження національних надбань, популяризацію українського слова.
Взяли участь у конференції і виступили також заступник голови Національної спілки письменників України Ярослав Ткачівський, очільники обласних осередків Національних спілок письменників та майстрів народного мистецтва Євген Баран і Василь Корпанюк, лавреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Анатолій Кичинський із Херсона, науковці.
Під час роботи 10-ти секцій учасники всеукраїнської конференції торкнулися в своїх виступах, зокрема, традицій, звичаїв та обрядів українського народу. Йшлося також про народні ремесла та художні промисли, побут українців й особливості національної кухні, традиційне українське вбрання, місцеві діалекти.
За результатами роботи V Всеукраїнської краєзнавчої-етнологічної конференції учнівської молоді організатори планують видати збірник статей.
Модерували захід журналіст із обласного телебачення «Галичина», член НСЖУ Любомир Белей та працівниця центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Світлана Головенко.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського ЦЖС