Спеціальну відзнаку за солідарність та потужну підтримку українських журналістів, медіа і правозахисників сьогодні в НСЖУ вручили керівництву авторитетної шведської правозахисної організації Civil Rights Defenders – виконавчому директору Андерсу Петтерссону, виконавчій директорці Євразійського відділу Хелен Раск і програмній менеджерці Наталії Гладковій.
Голова НСЖУ Сергій Томіленко та перша секретар Спілки Ліна Кущ поінформували гостей про правозахисну діяльність Національної спілки журналістів України, яка є партнером CRD.
Під час зустрічі йшлося про необхідність об’єднувати зусилля на міжнародному рівні, щоб в умовах війни захистити журналістів від грубого порушення їхніх прав.
НСЖУ за підтримки CRD документує свідчення журналістів про воєнні злочини, подає міжнародні звіти, привертаючи увагу світової громадськості до відповідальності за злочини рф проти медійників у часи війни.
Зокрема, за фінансової підтримки Civil Rights Defenders НСЖУ реалізовує проєкт «Привернення уваги української та міжнародної аудиторії до серйозних порушень прав людини та злочинів проти журналістів та ЗМІ, вчинених російською федерацією» під гаслом «Розстріляна свобода слова». Зібрані матеріали передаються правозахисним організаціям для подальшого використання у міжнародних кампаніях та судових процесах з притягнення Росії до відповідальності за вчинені воєнні злочини. До команди проєкту з продакшну історій залучено медійників, які є вимушеними переселенцями або з часів повномасштабного російського вторгнення цього року, або від початку російської агресії у 2014 році.
НСЖУ активно поширює зібрану інформацію в Україні та інших країнах світу. Створено десятки відео українською і англійською мовами про історії журналістів, які постраждали внаслідок російської агресії. Англійською мовою перекладено 102 текстові матеріали, створено спеціальний розділ на англомовному сайті НСЖУ. Надруковано українською і англійською мовами брошури з фрагментами текстових історій постраждалих журналістів. Проведено 11 конференцій-презентацій та 2 вебінари, в Національному музеї історії України у Другій світовій війні організовано виставку «Розстріляна свобода слова», на її майданчику проведено два круглі столи.
Інформаційна служба НСЖУ