Повномасштабне вторгнення рф в Україну кардинально змінило проблематику публікацій в українських медіа. Воєнна тематика вийшла на перший план, адже дуже важливо тримати інформаційний фронт та висвітлювати події, пов’язані зі військовими злочинами ворога.
Тож багатьом журналістам довелося осягати всі нюанси воєнкорівської роботи – з певною, але необхідною бюрократією спілкування з військовими, низкою вимог і заборон, характерних для воєнного часу.
Тож питання отримання засобів захисту, уміння правильно поводитись на лінії фронту та прифронтових територіях, навички надання першої допомоги, правила отримання акредитації ЗСУ залишаються актуальними й нині. І хоч війна триває уже майже два роки, медійники ще потребують порад і консультацій з цих питань.
Національна Спілка журналістів України для допомоги журналістам та для кращого розуміння ними різних ситуацій, у яких вони можуть опинитись, за підтримки міжнародних партнерів розробила брошуру-довідник «Журналісти на лінії фронту: акредитація, безпека та правила роботи», у якому можна знайти відповіді на багато запитань, та контакти, за якими є можливість отримати відповіді на локальні запитання.
Як отримати цивільним журналістам акредитацію ЗСУ та що для цього потрібно, як спілкуватися з військовими та прес-офіцерами, що є неприйнятним для медійників, які працюють у гарячих точках, де отримати бронежилет і шолом – відповіді на ці та багато інших запитань можна знайти у брошурі- довіднику. А також – ознайомитися з досвідом журналістів, які працюють на лінії фронту.
zvit-yunesko_compressed