Як правильно висвітлювати історії людей, які зазнали сексуального насильства в умовах конфлікту – про це йшлося під час зустрічі медіаекспертки, першої секретаря Національної спілки журналістів України, співголови експертної групи Європейської федерації журналістів із питань гендерної рівності й різноманітності Ліни Кущ та правозахисниці, громадянської журналістки, директорки з комунікацій ГО СЕМА Україна Людмили Гусейнової зі студентами Львівського національного університету імені І. Франка.
Під час зустрічі йшлося про те, як правильно висвітлювати історії людей, які зазнали сексуального насильства. Також студентам розповіли, що таке сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом (СНКП), його різновиди та актуальність в умовах повномасштабного російського вторгнення. Людмила Гусейнова наголосила на тому, що висвітлювати історії людей, які постраждали дуже важливо, та головне – робити це правильно та етично. Також ішлося про те, що переживають люди, які перебувають у полоні та проблеми, з якими вони стикаються після виходу.
Окрім цього, Ліна Кущ розповіла студентам про діяльність Національної спілки журналістів України та особливості її роботи сьогодні.
Студенти отримали вичерпні відповіді від експертів на свої запитання.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Львові – 097 907 97 02 (Наталія Войтович, координатор Львівського центру), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Аліна Штемпель