Розпочато новий, уже 11-ий, навчальний рік у Школі журналістики Івано-Франківської обласної організації Національної спілки журналістів України. Його відкриття відбулося в Центрі журналістської солідарності НСЖУ.
З вітальним словом до слухачів звернулися координаторка Центру журналістської солідарності НСЖУ, одна із засновниць Школи, заслужена журналістка України Вікторія Плахта, голова обласного журналістського осередку Лілія Бондарчук, заслужений журналіст України Ігор Бойчук, членкиня спілки, аспірантка Тетяна Струтинська та координаторка Школи, доцентка кафедри журналістики Факультету філології Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Галина Пристай.
– Сподіваємося, що за час навчання слухачі нашої Школи отримають максимум необхідних знань у сфері журналістики. Адже до проведення занять будуть залучені провідні журналісти Івано-Франківська, які впродовж років охоче діляться своїм досвідом із майбутніми фахівцями медіасправи, – зазначила Лілія Боднарчук.
– Для журналіста дуже важливе поєднання теорії і практики, тому для слухачів Школи заняття проводитимуться на базі місцевих медіа, де вони зможуть набуті теоретичні знання застосувати на практиці. Це сприятиме кращому опануванню тонкощами майбутньої професії, вмінню працювати в команді, допоможе результативно комунікувати та знаходити оптимальні шляхи вирішення нестандартних виробничих ситуацій. А з досвідченою координаторкою Школи журналістики Галиною Пристай навчальний рік обіцяє бути ще й цікавим, динамічним, багатим на різноманітні заходи», – зауважила Вікторія Плахта.
Галина Пристай пообіцяла, що всі побажання слухачів буде враховано, і вірить, що слухачі Школи впродовж навчального року отримають максимум необхідних знань та навичок у сфері журналістики. У межах навчального процесу заплановано провести виїзні заняття в усіх провідних медіа обласного центру, зустрічі з провідними медійниками Прикарпаття, підключення до онлайн-тренінгів і вебінарів. І це, безперечно, обов’язково знадобиться в майбутній професії.
Цьогоріч до Школи журналістики обласного журналістського осередку долучилися ліцеїсти – учасники Медіашколи, який діє на базі кафедри журналістики ПНУ ім. В. Стефаника в рамках співпраці з Центром дитячої та юнацької творчості.
Обмежень щодо віку для слухачів немає. До Школи журналістики запрошуємо не тільки студентів та ліцеїстів, але й усіх, хто бажає вивчати ази медіасправи. Навчальний рік триватиме до середини травня, опісля випускники отримують відповідні сертифікати.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Вікторія Стрільчук