Національна спілка журналістів України запрошує доєднатися до акції солідарності «Воєнні злочини проти журналістів не мають залишатися безкарними», приуроченої до Міжнародного дня припинення безкарності за злочини проти журналістів.
Дискусія відбудеться у середу, 1 листопада 2023 р., і буде присвячена ризикам і викликам для українських журналістів під час війни та відповідальності росії за злочини проти українських медійників.
Основні питання для обговорення:
- Журналістська діяльність під час війни. Який захист мають журналісти на лінії фронту?
- Журналісти в полоні. Чому немає механізму для їхнього визволення?
- Медійна діяльність в окупації. Як журналісти продовжують боротьбу на інформаційному полі?
- Як притягнути до відповідальності росію, винну у скоєних злочинах проти журналістів?
Також ми запропонуємо переглянути перформанс від команди “Actors For Future”, який символізує журналістську діяльність під час війни. А кожен учасник зустрічі зможе приєднатися до флешмобу на підтримку журналістів у полоні, написавши побажання колегам.
На захід запрошені:
- воєнні журналісти;
- журналісти редакцій із деокупованих і прифронтових територій;
- журналісти-переселенці з окупованих територій;
- правозахисники і громадянські активісти;
- родини загиблих і полонених журналістів;
- народні депутати, представники уряду;
- дипломати і представники міжнародних організацій;
- інші працівники медіа.
Дата: 1 листопада 2023 року
Початок: о 12.00
Круглий стіл відбудеться у виставковому центрі Національного музею історії України у Другій світовій війні “Україна розп’яття” (вул. Лаврська, 27). Місцем проведення обговорення символічно обрано цей майданчик, адже саме в корпусі “Україна розп’яття” вперше у світовій музейній практиці створено офлайн-проєкт про війну в реальному часі й під час самої війни та розташована виставка, яка ілюструє ризики і виклики журналістські діяльності в умовах повномасштабної війни.
Організатори заходу: Національна спілка журналістів України за підтримки правозахисної організації Civil Rights Defenders (Швеція); Мережа Центрів журналістської солідарності, яка діє за підтримки Міжнародної та Європейської федерації журналістів, а також ЮНЕСКО; Національний музей історії України у Другій світовій війні.