Вміння фільтрувати інформацію в соціальних мережах і перевіряти джерела публікацій нині є дуже потрібним – на цьому наголосив засновник Школи універсального журналіста і Всеукраїнського конкурсу «Я-журналіст!», секретар Національної спілки журналістів України Віталій Голубєв під час зустрічі зі студентами факультету журналістики Львівського національного університету ім. Івана Франка. Зустріч ініціював Львівський Центр журналістської солідарності НСЖУ.
Майже чверть століття Віталій Голубєв працює в сфері журналістики. Пройшов шлях від кореспондента до головного редактора. Написав шість книжок. А також із задоволенням ділиться своїми знаннями із студентами та школярами у різних містах України. Цього разу він зустрівся зі студентами у Львові.
Журналіст поділився зі молоддю частинкою свого досвіду і розповів про соціальні мережі, порушив питання ефективності і відповідальності в соцмережах у час війни, виборі контенту та його розвитку. А також – уміння боротися зі стресом та негативом від соціальних мереж. Поділився власними способами відпочинку від Інтернету.
Журналіст зазначив, що дуже важливо вміти фільтрувати інформацію в соціальних мережах, відрізняти правду від брехні, ретельно перевіряти джерела, звертати увагу на час публікації, на людей, що розповсюджують цю новину.
Віталій Голубєв також навів приклади зі свого життя, розповів історії, що стосуються теми. Свою лекцію він побудував у ігровій формі: за репост його виступу у своїй сторіз та за найцікавіше питання журналіст подарував студентам власну книжку. Два переможці отримали призи та сфотографувалися з паном Віталієм.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Львові – 097 907 97 02 (Наталія Войтович, координатор Львівського центру), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Вероніка Придюк