За клопотанням Дніпровського Центру журналістської солідарності НСЖУ всі журналісти Дніпропетровщини, чиє житло постраждало від обстрілів, отримали фінансову допомогу від Спілки журналістів і її міжнародних партнерів.
Хоч місто Дніпро розташоване за кілька кілометрів від лінії фронту, однак місто та область – під постійними обстрілами. Люди зазнають поранень, а будівлі – руйнувань. Серед постраждалих є журналісти та редакції.
– Після кожної ракетної атаки по Дніпропетровщині ми передовсім уточнюємо, чи усе в порядку із медійниками, – каже координаторка Дніпровського Центру журналістської солідарності НСЖУ Наталя Назарова. – На жаль, лихо не оминає наших колег. Внаслідок обстрілів – розбиті вікна, пробиті дахи… Серйозно пошкоджене обладнання нікопольської радіостанції, де в будівлю влучила ракета. Ми реагуємо на кожен випадок, підтримуємо і за можливості, допомагаємо кожному.
Серед медійників, чиє житло постраждало від обстрілів, і які за клопотанням Центру журналістської солідарності НСЖУ отримали фінансову допомогу від Спілки і її міжнародних партнерів, – медійники з Дніпра, Павлограда, Марганця, Нікополя, Апостолового, Кривого Рогу.
– Гроші, які ми з колегою тоді отримали від Центру журналістської солідарності, пішли на першочергові термінові потреби – треба було ремонтувати пошкоджений дах, міняти вибиті вікна. До речі, Спілка була єдиною, хто допоміг! Більше ніхто, усе власними силами. Від міської влади ми нічого так і не отримали, – розповіла Вікторія Михальченко, редакторка газети «Апостолівські новини».
Дніпровський ЦЖС також працює в умовах підвищеного ризику. Вже тричі ворожі ракети влучали буквально за квартал від Будинку журналістів.
Нагадуємо, що у Дніпровському Центрі журналістської солідарності НСЖУ надають журналістам організаційну, технічну, консультаційну допомогу, проводять різнопланові заходи, тренінги, професійні зустрічі. Сюди можна прийти попрацювати, а ще – скористатись безкоштовним прокатом якісного захисного спорядження для роботи у гарячих точках.
Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності в Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Центр журналістської солідарності НСЖУ в Дніпрі