Влада має зосередитися на підтримці медіа в умовах карантину і кризи, а не на посиленні регулювання. Тому не на часі нині виносити на розгляд Верховної Ради проект закону «Про медіа». Таку позицію висловив у ефірі телеканалу «112 Україна» голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.
«Передчасно виносити у Верховну Раду цей законопроект до того, поки ми не почуємо гарантії, що він не буде знаряддям тиску на ЗМІ. Бо у тій версії, яка презентована, надаються дуже великі повноваження Національній раді, якій буде підпорядковуватися і телебачення, і радіо, й інтернет, і всі друковані ЗМІ», – прокоментував Сергій Томіленко.
НСЖУ, як і багато громадських організацій та медіа-експертів і міжнародних структур, подала свої зауваження до відповідного законопроекту.
Очільник Спілки зазначив: ключова вимога до влади в нинішніх умовах – підтримка ЗМІ, особливо місцевих. Інакше, новим законом не буде кого регулювати. Уряди багатьох країн вийшли з ініціативою допомоги ЗМІ, розроблені відповідні програми, які допомагають редакціям утриматися під час економічної кризи.
«Якщо не буде вжито ніяких заходів, місцеві медіа в областях будуть вимушені згортати свою роботу. І цілі громади залишаться без доступу до джерел інформації», – прокоментував Сергій Томіленко.
Водночас, він звернув увагу і на небажання багатьох посадовців ефективно співпрацювати зі ЗМІ навіть щодо поширення суспільно важливої інформації про коронавірус. Очевидними є карантинні обмеження, але цілком можливою була б організація скайп-конференцій, запрошення журналістів на брифінги із дотриманням соціальної дистанції, щоб усі ЗМІ могли поставити свої питання першим особам.
«Влада надає формальні звіти і прес-конференції, чиновники традиційно хочуть, щоб медіа висвітлювали ту інформацію, яку вони презентують. Але коли ЗМІ починають виходити на прямий контакт чи ставити незручні питання, навпаки, виникають конфлікти. Тому складно зараз говорити про якусь інформаційну політику, яка була б спрямована на полегшення роботи ЗМІ і на полегшення громадянам доступу до інформації», – підсумував Сергій Томіленко.