Страждання, які переживають українські медійники, опинившись у російському полоні, засобами театрального мистецтва показала команда «Actors For Future» під час відкриття виставки НСЖУ «Розстріляна свобода слова» в Національному музеї історії України в Другій світовій війні.
Актори Анжеліка Чорнойван, Наталія Баліцька, Андрій Зайцев, Володимир Надутченко під музичне оформлення Олени Немеш, у взаємодії з предметами-експонатами виставки продемонстрували надзвичайно емоційний перформанс, щоб донести до глядачів ідею: «Журналістика – це світло правди. Не дай йому згаснути! Журналісти важливі!»
– Свою діяльність наша команда розпочала 2021 року. Вона складається із молодих митців – акторів, художників, хореографів, – розповіла інформаційній службі НСЖУ керівниця колективу, режисерка Анастасія Агафонова. – «Actors For Future» – це команда ініціативних людей. Частина – постійні учасники, частина беруть участь в окремих проєктах.
Команда виконує документальні пластичні перформанси, головна мета яких – висвітлювати суспільно важливі теми. Тож «Actors For Future» активно співпрацюють із громадськими організаціями – Центром громадянських свобод (лауреат Нобелівської премії миру), SEMA Ukraine (об’єднання жінок, які під час війни пережили сексуальне насильство), а тепер – і Національною спілкою журналістів України. Висвітлюють теми військовополонених, цивільних бранців, незаконно засуджених українців, у тому числі кримчан.
– Це все – про війну. Наші проєкти – на важкі теми. На жаль, журналісти в полоні, журналісти, які пережили окупацію, яких було поранено і вбито, – також опинилися в колі, яке охоплює тематика насильства під час війни, – каже Анастасія Агафонова.
Вона переконана, що робота журналістів нині має надважливе значення, адже без журналістів світ не знав би про трагедію українців, не бачив би її на власні очі й не став би так активно підтримувати Україну, як він підтримує її зараз.
Інформаційна служба НСЖУ
Фото Яна Доброносова