Успішним прикладом університетського радіо є проєкт Щецинського університету, яке заснували лише у грудні 2021 року.
Для університету це важливий проєкт, адже інтернет-радіо як перспективне сучасне медіа допомагає популяризувати навчальний заклад, оперативно доносити інформацію про те, що діється в університеті, а також є потужною базою практики, де кожен студент може реалізувати свій потенціал. Досвід Nius Radio Щецинського університету цікавий та захоплює. Окрім свого стрімкого розвитку і створення за такий короткий час настільки різноманітного контенту, радіо також виділяє простір для української тематики, всіляко підтримуючи Україну у час війни.
Автором ідеї створення та плану реалізації був Конрад Войтила. Концепція була дуже амбітною ‒ створення сучасних і професійних університетських медіа, починаючи з радіостанції Щецинського університету. Він вклав в це не лише увесь свій журналістський досвід та навички управління, але, перш за все, своє серце. Протягом кількох місяців вдалося створити практично все з нуля. Придумали назву – «NІUS Radio», підготували логотип та послідовну графічну концепцію, побудували вебпортал, розпочали роботу над радіопрограмою. Модернізували радіостудію та вклали кошти у висококласне обладнання: комп’ютери, мікрофони, рекордери, камери тощо. Гроші важливі, але завжди найважче створити команду та організувати редакцію.
Зараз «NІUS Radio» можна слухати в усьому світі через інтернет-портал, а також за допомогою додатків для мобільних пристроїв з операційними системами Android та iOS. Протягом неповних 1,5 року радіо стало впізнаваною маркою не лише на академічному форумі, але і в Щецині та за його межами. На базі цієї інфраструктури було створено робочу студію, де проводяться навчальні заняття – практика та стажування. Для аспірантів журналістики, доступні індивідуальні робочі місця: мультимедійні дошки, ноутбуки та програми для монтажу. Про це розповів сам засновник та наразі керівник студентського радіо Конрад Войтила.
«Ми живемо в епоху медіаконвергенції. Сьогодні радіо зовсім інше, ніж двадцять років тому. Кожен може знайти себе. Мені приємно, коли молоді люди, які пройшли стажування чи практику, хочуть залишитися з нами на довше», – сказав засновник радіо про проєкт під час інтерв’ю з доцентом кафедри теорії й практики журналістики ЛНУ імені Івана Франка.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Львові – 097 907 97 02 (Наталія Войтович, координатор Львівського центру), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Мирослава Рудик