Секретар Національної спілки журналістів України, медіаексперт, засновник Школи універсального журналіста Віталій Голубєв провів майстер-клас для студентів кафедри журналістики Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника й кафедри журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю Університету Короля Данила, а також в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти й газу. Тема заходу – «Ефективність і відповідальність у соцмережах».
Медіатренер обговорив зі студентами специфіку комунікації в соціальних мережах, важливість створювати свою інформаційну «бульбашку», безпеку в Інтернеті та наголосив на необхідності здійснювати перевірку даних, дозуванні своєї активності у соцмережах і вміти читати інформацію в асинхронному режимі.
Головні поради від досвідченого медійника Віталія Голубєва щодо ефективного використання соцмереж: створювати якісний контент; говорити про рішення, а не про проблеми; давати заклики, якщо потрібна дія; пояснювати контекст, додавати бекграунд. Словом, вміти користуватись ефективно й відповідально соцмережами – це мистецтво.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки та культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського ЦЖС