Національна спілка журналістів України створила гарячу лінію для медійників, які працюють або планують працювати на лінії фронту. Журналісти можуть звернутися з усіма питаннями, пов’язаними з отриманням акредитації ЗСУ, а також надати пропозиції з покращення роботи в зоні бойових дій.
Впродовж останніх місяців ми отримували повідомлення від журналістів про те, що зараз робота в зоні бойових дій ускладнилася. І це пов’язано не тільки з небезпекою для життя та здоров’я через ворожі обстріли. Виникають питання з доступом медійників на лінію фронту, з отриманням акредитації ЗСУ.
Тепер завдяки “гарячій лінії” журналісти зможуть отримати консультації від з таких питань:
- у яких випадках потрібно отримувати акредитацію ЗСУ;
- які документи потрібні для отримання акредитації;
- що робити, якщо вам відмовили в акредитації;
- з ким потрібно тримати контакт для поїздки на прифронтові зони.
Кураторка гарячої лінії – Тетяна Уралова, експертка з безпеки журналістів Мережі центрів журналістської солідарності.
Як звернутися на гарячу лінію?
Щоб отримати допомогу, потрібно заповнити форму-звернення за посиланням:
https://forms.gle/jqLwbnhpfkc14Dvn6
Це для членів НСЖУ чи для всіх?
Скористатися гарячою лінією можуть усі працівники медіа, в тому числі ті, хто не є членами НСЖУ.
В спілці журналістів прекрасно розуміють наскільки важливо зараз тримати інформаційний фронт та висвітлювати події, пов’язані зі військовими злочинами росії. «Ми створили гугл-форму, де журналісти можуть розповісти про проблеми, пов’язані з отриманням акредитації або з роботою в зоні бойових дій. Намагатимемося оперативно реагувати на всі запити, аналізувати проблеми у тісній співпраці з військовими і з правоохоронними органами. Шляхом таких консультацій сподіваємося покращити умови роботи медійників у зоні бойових дій», – підкреслив голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба НСЖУ