Завдяки співпраці Національної спілки журналістів України (НСЖУ) та Української федерації банків продовольства (УФБП) сорок журналістів Сумської області, які потребують підтримки, отримали допомогу продуктами. Кожен набір вагою близько 16 кілограмів, налічує 26 продуктів, збалансованих за гуманітарними нормами.
– Головну увагу зосередили на категорії найменш матеріально захищених наших колег. Перш за все – люди з інвалідністю, внутрішньо-переміщені особи, матері, які без батька виховують дітей. Родичі загиблого на війні телеоператора з Шостки Андрія Реви. І, безперечно, журналісти-ветерани, з-поміж яких є уродженці 1948, 1943, 1941, 1940 і 1936 років, та інші, – говорить голова Сумської обласної організації НСЖУ Володимир Садівничий.
Загалом Сумська область у четвірці регіонів, разом із Дніпропетровською, Запорізькою та Одеською, куди надійшла допомога від НСЖУ та УФБП. Переважна більшість наборів розповсюджена впродовж тижня, що передував християнському святу Преображення Господнього, що в нашій народній традиції називають Спасом. Тож продукти для багатьох стали своєрідними спасівськими яблуками.
Окрім сумчан, продовольчі набори отримали журналісти вразливих категорій у Білопіллі, Бурині, Конотопі, Краснопіллі, Лебедині, Путивлі, Шостці.
За допомогу люди висловлювали вдячність Спілці та партнерам. Як зауважив журналіст із великим досвідом Василь Дацько, «ця увага особисто для мене важлива». Ветеран Олег Гончаров і через кілька днів не міг повірити, що про ветеранів згадали в таких важкий час. А Олександр Бабуров – журналіст, який багато років працював головним редактором радіо «Слобода-FM», написав у повідомленні голові Сумської організації журналістів: «Ви так приємно приголомшили… Навіть каву не встиг запропонувати».
Важко не погодитися з тим, що вручення продовольчих наборів стало значним виявом уваги та підтримки для колег у час важкої боротьби за Волю.
Сумська організація НСЖУ