На конфлікт перетворюються розбіжності між людьми, навіть коли, здавалось би, йдеться зовсім про інше, наприклад, про розбиту чашку. На це звернула увагу психологиня, практикиня ненасильницького спілкування, фасилітаторка діалогів у соціальних конфліктах Тетяна Діхтярук, яка виступила спікеркою вебінару НСЖУ «Практична конфліктологія. Що варто знати про конфлікт, щоб його не боятись?», організованого для медійників мережею Центрів журналістської солідарності НСЖУ за підтримки та ЮНЕСКО.
Тетяна Діхтярук зауважила, що для успішного вирішення конфлікту варто:
– відділити саму проблему від людини, яка є стороною конфлікту;
– знайти зону спільності інтересів;
– з’ясувати, чому для сторін конфлікту саме ця позиція важлива.
– Робота журналістів пов’язана з конфліктами, адже вони висвітлюють тему конфліктів, – зазначила перша секретар НСЖУ Ліна Кущ. – Тож маємо знати природу конфлікту, його розвиток. Пані Тетяна розкрила для нас деякі тонкощі конфлікту, а також дала можливість нам замислитися і над тим, за якими шаблонами ми самі поводимося.
Організатор заходу – мережа Центрів журналістської солідарності НСЖУ за підтримки ЮНЕСКО.
Вебінар є складовою частиною співпраці Національної спілки журналістів України з IN-Person Corporate – провайдером програми «Служба Підтримки Співробітників» (EAP) в Україні.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Інформаційна служба НСЖУ