За два дні 45 кілометрів пройшли учасники туристичної гірської мандрівки, яку організували Молодіжна рада Івано-Франківської обласної організації НСЖУ спільно з Центром журналістської солідарності НСЖУ, аби допомогти медійникам трохи перепочити і емоційно перезавантажитись у нинішній непростий час. Такі заходи проводяться не вперше, адже практика показала, що такі цікаві й пізнавальні мандрівки є дуже ефективними для поліпшення психологічного стану медійників.
Цьогоріч виповнилося десять років, відколи Івано-Франківська обласна організація Національної спілки журналістів України організувала перший спілчанський похід. Відтоді медійники щороку ходять у гори. Буває, що й по двічі-тричі на рік, тож самих походів було набагато більше, ніж десять.
Цього разу 14 журналістів із Прикарпаття й ВПО-медійників за два дні перебування у Центральних Ґорґанах відвідати найвищу вершину гірського масиву Сивулю (1836 м), а також її меншу на 18 метрів «сестру» – гору Малу Сивулю (1818 м). Краєвиди з цих вершин по-праву займають перші місця в рейтингах найкращих краєвидів Карпат!
Під час емоційно-перезавантажувального заходу учасники походу співали допізна пісень, зустрічали неймовірний світанок, ночували біля витоку славнозвісної річки Бистриця Солотвинська на полонині Рущина. До слова, останніми роками місцевість стає все популярнішою серед туристів. Також на цій полонині місцеві випасають коней. Тварини уже такзвикли до людей, що самі приходять до мандрівників і просять смачненького. Тож серед ночі коні прийшли в гості й до наметового містечка спілчан.
По дорозі додому медійники потрапили й до Пекла. І казали, що хочуть повернутися туди ще. Пекло – це стрімке велике урвище неподалік полонини Рущина. За легендами, звідти в часи Першої та Другої світових воєн скидали людей, тому й назвали урочище Пеклом.
До мандрівок, організованих молодіжкою ОСЖ і Центром журналістської солідарності НСЖУ долучаються ВПО-медійники зі Сходу України.
Так, Марина Трубнікова з міста Ізюм, яка тимчасово живе на Прикарпатті, пішла в похід вдруге.
А Тетяна Кривоніс із Харкова вперше пішла у гори з великою компанією журналістів, і хоче піти знову.
– Я повернулася з неймовірними враженнями від місцевої природи та колег, з якими розділила цю пригоду. Це був мій третій похід з ночівлею в гори, але перший – групою. Це була маленька велика мрія, – зазначила Тетяна Кривоніс.
– У перші роки організації таких походів в групах було майже десять медійників. А тепер кількість учасників зросла в рази. Цього року бажаючих дуже багато, я вже навіть обмежила кількість місць у групі. Але тішуся, що у нас так багато охочих. Отже, ми все робимо правильно. Вдячна кожному учасникові походу за теплу атмосферу й емоції, а Івано-Франківській обласній військовій адміністрації – за допомогу із транспортом», – підсумувала голова Молодіжної ради ОСЖ Ліліана Хомишин.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів. Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського ЦЖС
Фото Романа Клима