Активну творчу та волонтерську діяльність в Ізраїлі розгорнув член НСЖУ, відомий запорізький вокаліст і композитор, лауреат Всеукраїнських конкурсів, волонтер Анатолій Сердюк, якому довелося тривалий час перебувати за сімейними обставинами в Ізраїлі. Про це йшлося під час зустрічі у Запорізькому Центрі журналістської солідарності НСЖУ, кули завітав Анатолій Сердюк під час короткого приїзду додому, адже ще не всі питання за рубежем вирішені.
Анатолій Сердюк приїхав в Україну, як від сам сказав, вдихнути повітря рідного міста (хоч не таке воно і чисте в Запоріжжі, але ж – своє), підремонтувати квартиру, яка постраждала від прильотів і, звичайно ж, зайти до Центру журналістської солідарності НСЖУ, де він з перших дні роботи Центру провів не одну цікаву зустріч. Адже з початку війни Анатолій Сердюк був волонтером у Запоріжжі. Допомагав військовому госпіталю, давав концерти, збираючи гроші для ЗСУ, писав пісні, зустрічався з військовими і з волонтерськими організаціями.
– А потім мені за сімейними обставинами довелося виїхати в Ізраїль. Я став таким самим переселенцем, як ви, тільки в іншій країні, – розповів Анатолій Сердюк запорізьким колегам. – І як всі ви тут, з першого ж дня не сидів вдома. Зустрічався з українцями, які там мешкають, організовував і проводив концерти в різних містах, ніс людям українську пісню, розповідав про Україну і про Запоріжжя, про вас, дорогі колеги, про нашу боротьбу з загарбниками. Я взяв участь майже у 20 концертах у 10 ізраїльських містах. Виконував популярні українські пісні і вітчизняну класику. Отримані з концертів кошти відправляв на підтримку ЗСУ. Крім того, я став співведучим телевізійного шоу своєї дочки Інеси. Вона – шоколатьє, веде програму на одному з телеканалів. Представляю в цій програмі рецепти популярних українських страв, виконую українські пісні, і таким чином популяризую культуру України.
В Ізраїлі Анатолій Сердюк не обмежився концертною діяльністю. Він скористався нагодою проявити себе і як журналіст – взяв інтерв’ю у надзвичайного і повноважного посла України в Ізраїлі Євгена Корнійчука.
Журналісти-переселенці, місцеві медійники і просто знайомі шанувальники з задоволенням слухали розповідь колеги. Ще в Запоріжжі він хотів записати альбом патріотичних пісень, але не знайшлося коштів. Сподівається здійснити задумане в Ізраїлі за рахунок спеціального гранту.
У Запоріжжі співак планує також провести творчу зустріч в обласній науковій універсальній бібліотеці та зустрітися з волонтерами, взяти участь у святкуванні Дня Незалежності. Коли повернеться до Ізраїлю, завершить роботу над піснею «Додому». Бо після вирішення всіх своїх проблем Анатолій Сердюк – «золотий голос» Запорізької обласної організації НСЖУ, як називають його колеги, обов’язково повернеться до Запоріжжя.
Наприкінці зустрічі він подарував колегам міні-концерт, в якому прозвучали його відомі і нові пісні, а ще – одна з найпопулярніших єврейських пісень «Хава наґіла».
– Ми вже звикли до того, що наш Центр став для всіх запорізьких журналістів майданчиком, де можна отримати актуальну інформацію, обмінятися досвідом, одержати нові знання, зустрітися з цікавими людьми і навіть побувати на концерті. Адже пісня, музика, художнє слово теж лікують душу. Саме з цього розряду наша сьогоднішня зустріч – така тепла, така незвичайна і надихаюча. Ми сильна і унікальна нація. Нас не зламати, бо ми вміємо і воювати, і працювати, і радіти, і любити свою Україну, і перемагати, – зауважила журналістка-переселенка з Оріхова Тамара Курочкіна.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Валентина Бистрова
Фото Дар’ї Зирянової