Спільна мета: допомагати переселенцям, які втратили через війну власний дім – про це йшлося під час зустрічі координатора Чернівецького Центру журналістської солідарності НСЖУ Володимира Бобера та директорки центру «яМаріуполь» Ірини Борейші.
– Журналісти-переселенці, які рятуючись від війни, дісталися до Чернівців, одночасно знаходять підтримку в центрі «яМаріуполь». А дехто навіть працює тут на постійній основі. Тому нам доцільно визначати і провадити спільні дії для допомоги цим людям, – вважає Володимир Бобер.
Переселенці з Донеччини, в тому числі й журналісти, нині живуть не лише у Чернівцях – вони знайшли прихисток майже у всіх територіальних громадах Буковини. Але досі не всі переселенці знають, де можна отримати допомогу.
– За деякими даними, на території Буковини зараз перебуває удвічі більше переселенців з Маріуполя, ніж зареєструвалися у нашому Центрі. Думаю, що ці люди просто не знають про наше існування, – каже Ірина Борейша.
Заради спільної справи Центр журналістської солідарності та редакції і журналісти, які з ним співпрацюють, взялися донести до найвіддаленішої громади Буковини інформацію про роботу центру «яМаріуполь». І журналісти-переселенці, і будь-хто сьогодні у цьому статусі, не мають права навіть припускати, що про них забули.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Чернівцях: 068 286 37 06 (Володимир Бобер, координатор Чернівецького центру), адреса: пр. Незалежності; 96.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Інформаційна служба ЦЖС