Понад рік допомагає журналістам-переселенцям з окупованих районів наборами продуктів Благодійний фонд «Дій Заради Добра». Під час зустрічі у Запорізькому центрі журналістської солідарності НСЖУ директор фонду Артур Манукян зі своїми помічниками Артемом Мендрулем і Олексієм Куртаковим розповіли, що БФ «Дій Заради Добра» невпинно розширює горизонти своєї волонтерської допомоги. Нині він діє у трьох напрямках: забезпечення продуктовими наборами незахищених верств населення міста Запоріжжя, зокрема, людей з інвалідністю 1 та ІІ груп та багатодітних сімей; організація свята для дітей; допомога воїнам ЗСУ. Є ще одна – окрема ділянка діяльності – забезпечення медикаментами лікарень прифронтових територій.
– Дуже важливо, щоб населення прифронтових міст, які знаходяться під постійними ворожими обстрілами, відчувало нашу підтримку, тепло душі. Волонтери в нелегкий воєнний час працюють, надаючи неоціненну допомогу і підтримку і нашим бійцям, і пересічним українцям, працюють задля перемоги, – каже Артур Манукян.
Наразі організовані виїзди до міст Оріхова та Херсона. Обсяги допомоги зростають щоразу завдяки партнерам фонду – це Карітас, ADRA Ukraine, World Food Programme, Samaritian s Purse, «Ротарі-Клуб «Запоріжжя-Хортиця», фермерське господарствао «Скорук» та багато інших друзів і партнерів .
БФ «Дій Заради Добра» і його директор Артур Манукян мають немало відзнак за свою діяльність. Це лауреатство у регіональному конкурсі «Благодійне Запоріжжя-2022», «Благодійність на захисті Україні», друге місце у номінації «Волонтер року», та медаль командувача оперативного угрупування військ Запоріжжя генерала-майора Сергія Літвінова «За оборону міста Запоріжжя».
–Після Перемоги над ордою рашистів мені буде що розповісти своїм двом синам, що батько зробив для нашої рідної країни під час війни, – відповів Артур Манукян на запитання журналістів – чому займається волонтерством.
Голова партнера БФ «Дій Заради Добра» – «Ротарі-Клубу «Запоріжжя-Хортиця» Олег Сірик під час зустрічі розповів про діяльність своєї команди – міжнародної неурядової організації, яка має солідні представництва по всьому світу. Минулого літа разом з іншими волонтерськими організаціями вони підписали «Меморандум про співпрацю в розвитку гуманітарної допомоги місту». А зараз з Клубами багатьох зарубіжних країн змогли досить швидко налагодити доставку різноманітних гуманітарних вантажів до Запоріжжя.
– Приємні враження залишилися від спілкування з Артуром Манукяном, який допомагає людям в умовах воєнного стану. Дізналася, що кілька місяців волонтер і його команда доставляють гуманітарну допомогу до мого рідного Оріхова. – каже медійниця Тамара Курочкіна.
– Артура Манукяна добре знають жителі Хортицького району Запоріжжя і цінують за доброту і чуйність. За час повномасштабної війни його фонд видав дуже багато продуктової допомоги. І наша родина також пару разів отримувала набори,- доповнює враження переселенців журналістка Наталія Стіна.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Світлана Костюк, фото Сергія Біжка