Кабінет міністрів дозволив діяльність підприємств у сфері ЗМІ та діяльність журналістів на вулицях, в установах, організаціях, органах державної влади з 11 травня. Про це йдеться у постанові № 343 від 4 травня щодо продовження карантину до 22 травня, яка оприлюднена на Урядовому порталі.
Зокрема, з 11 травня дозволяється діяльність підприємств, які працюють у галузі масової інформації, зокрема точок продажу преси, друкарень, редакцій, логістичних підприємств у сфері доставки паперу та друкованих видань, а також телерадіоорганізацій, афілійованих з ними організацій, які забезпечують їх повноцінне функціонування, зокрема виробництво контенту, а також інших суб’єктів у сфері масової інформації, які забезпечують роботу засобів масової інформації та доставку контенту до телеглядача (провайдерів програмної послуги, операторів телекомунікацій, що забезпечують розповсюдження сигналу телебачення та радіомовлення), інших виробників аудіовізуального контенту.
Також з 11 травня буде дозволено здійснення журналістами та іншими працівниками засобів масової інформації телевізійної зйомки, виробництва телевізійного продукту, іншої журналістської діяльності, зокрема на вулицях населених пунктів, у приміщеннях підприємств, установ, організацій, органів державної влади тощо. При цьому передбачена умова про обмеження кількості осіб, задіяних для виробництва телевізійного продукту в одному місці, не більше 50 осіб, обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та забезпечення усіх задіяних осіб засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.
З 11 травня також дозволена робота суб’єктів господарювання, пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки на відкритому повітрі, у транспортних засобах, житлових будинках, спорудах, приміщеннях (у тому числі приміщеннях, призначених для зйомки аудіовізуальних творів (студії, павільйони), за умови обмеження кількості осіб, які здійснюють кіно- та відеозйомку в одному місці, не більше 50 осіб, обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та забезпечення усього персоналу, залученого до виробництва аудіовізуального твору, засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів.
- Нарешті! Перше урядове рішення на підтримку журналістів та преси, – прокоментував Постанову Кабміну голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Ще 27 березня Національна спілка журналістів України (НСЖУ) та Українська Асоціація Медіа Бізнесу – нова назва УАВПП і Асоціація незалежних регіональних видавців України закликали владу підтримати медійну галузь. Зокрема, дозволити працювати газетним кіоскам (власне ні в Італії, ні в Іспанії чи Великобританії точки продажу преси не закривали на карантин). І от – з 11 травня є дозвіл. Сподіваюсь, колегам із Запоріжжя, Херсону та Чернівців, які особливо нарікали на карантинні обмеження початок роздрібу стане початком виходу з кризи….