Навесні минулого року мені разом з дружиною та двома малими доньками довелося терміново покидати м. Миколаїв. Адже бомбардування та обстріли відбувалися дедалі частіше. Були ночі, коли ми навіть не виходили з підвалу будинку. Не так за себе страшно було, як за дітей.
Їхали навмання, не знаючи, де зможемо знайти бодай якесь пристанище для нашої родини. У Чернівцях вдалося знайти тимчасове помешкання, хоча в перші місяці повномасштабного вторгнення людей, які рятувалися від війни, було дуже багато.
У Миколаєві я свого часу працював кореспондентом газети «Рідне Прибужжя» та журналу «Регион-Юг». Але у Чернівцях з пошуком роботи журналіста дуже непросто. Є всього кілька газет, вони працюють у дуже складних економічних умовах. Тому кожна редакція насамперед думає про те, як не скорочувати свій колектив.
У липні на сайті НСЖУ побачив, що в Чернівцях працює Центр журналістської солідарності НСЖУ, який надає допомогу журналістам переселенцям. Центр став для мене острівцем, де можу поспілкуватися з однодумцями та отримати посильну допомогу. Бо ж спочатку було сутужно навіть з простими побутовими речами. Але тут організували для нас допомогу, ми отримали, зокрема, матраци, подушки та всі постільні приналежності.
Від координаторів Центру дізнався про можливість одержати фінансову допомогу від НСЖУ. Розумів, що претендентів багато, але дуже сподівався, що потраплю до списку отримувачів, і мені пощастило. Ці декілька тисяч гривень для нашої сім’я були дуже важливими, враховуючи, що у мене є дві маленькі доньки.
Безмежно вдячний Національній спілці журналістів України, її голові Сергію Томіленку та Центру журналістської солідарності в Чернівцях за турботу і різнобічну допомогу.
Сергій Розумій,
журналіст, переселенець з м. Миколаєва,
член Національної спілки журналістів України
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Чернівцях: 068 286 37 06 (Володимир Бобер, координатор Чернівецького центру), адреса: пр. Незалежності; 96.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.