Емоційним розвантаженням після непростих журналістських буднів для спілчан з Івано-Франківщини Михайла Захарчука і Ліліани Хомишин стала мандрівка в гори, аби побачити рододендрон – червонокнижну квітку, яку в народі називають «червона рута». За один день медійники відвідали дві вершини – гору Вухатий Камінь (1864 м) та гору Піп Іван (2028 м).
– Рододендрон цвіте на висотах не нижче ніж 1700 метрів. Щоб його побачити, треба йти високо в гори. Але на вихідних постійно йшов дощ, тож поїздку доводилося переносити. Пік цвітіння рододендрону вже минув, але на схилах гір його ще дуже багато, тож ми насолодилися цими квітами сповна, – розповів член правління обласної спілки журналістів, головний редактор богородчанської газети «Слово народу» Михайло Захарчук.
На рододендрон спілчани спочатку планували йти окремо. Голова Молодіжної ради обласного журналістського осередку Ліліана Хомишин консультувалася з іншими журналістами щодо оптимального маршруту. Коли плани у туристів співпали, вони вирішили з’єднати групи.
До слова, спілчани уже були на горі Піп Іван. Десять років тому Івано-Франківська обласна спілка журналістів спільно з Молодіжною радою започаткувала журналістські мандрівки у гори і першою вершиною, яку тоді підкорили спілчани, була саме гора Піп Іван.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського ЦЖС