Дніпропетровський обласний осередок НСЖУ та національний університет пов’язують давні партнерські відносини. Виш давно став кузнею кадрів для ЗМІ як Дніпропетровщини, так і всієї України. Знані журналісти, літературознавці, філологи здобували професію саме у відому дніпровському виші. Тож нещодавно підписаний меморандум про партнерство та співробітництво між Дніпропетровською обласною організацією НСЖУ та Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара має спрацювати на поглиблення співпраці. Підписи під документом поставили голова Правління ДОО НСЖУ Олексій Ковальчук та ректор ДНУ Сергій Оковитий.
Голова Правління ДОО НСЖУ Олексій Ковальчук зазначив, що рівень співпраці спілки та ДНУ зростає. Студенти факультету систем і засобів масової комунікації щороку проходять практику в обласному спілчанському осередку. Також студенти ДНУ – активні учасники тренінгів, семінарів, які організовуються на базі Дніпровського Центру журналістської солідарності.
– Чимало випускників вишу – успішні журналісти, дехто працює в регіональних медіа, дехто в національних. Багато спілчан, ветеранів професії стояли біля витоків створення профільного факультету у ДНУ. З першого дня повномасштабної війни українські журналісти стали бійцями потужного інформаційного фронту. Для цього потрібно бути професіоналами. І цей професіоналізм, любов до справи закладається в стінах саме цього університету. Вірю, що в майбутньому ваші студенти реалізовуватимуть свій потенціал не лише в обласному центрі чи столиці, а й у регіональних медіа, у невеликих громадах. Там теж потрібне професійне журналістське слово,- зазначив Олексій Ковальчук.
Під час підписання меморандуму Олексій Семенович висловив готовність підтримати ініціативи університету, які сприятимуть професійному зростанню майбутніх медійників. Він нагадав, що щороку з нагоди Дня журналіста ДОО НСЖУ оголошує творчі конкурси. Зокрема, уу конкурсі «Журналістський дебют» ім. Миколи Шутя є спеціальна номінація для молоді.
– Рішення про створення спеціальності журналістика у ДНУ було прийняте у 1991 році. Це був багатоступеневий процес. І на сьогодні факультету є чим пишатися. Але журналістика – це та сфера, яка вимагає постійного розвитку, вдосконалення знань. Тому у 2022-2023 навчальному році на факультеті стартувала нова освітня програма «Диджитальні медіа», яка обумовила структурні зміни факультету — появу кафедри медіакомунікацій та комунікаційних технологій. Сподіваюся, що підписання меморандуму лише зміцнить нашу дружбу. Разом зі спілкою ми консолідуватимемо зусилля для того, щоб допомогти студентам отримати практичні знання, – зазначив Сергій Оковитий.
Він звернув увагу, що викладачі продовжують наполегливо працювати на ниві журналістики і подарував обласній спілці книги, які напрацювали співробітники факультету.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарностіу Дніпрі – 050 919 84 79 ( координатор Наталя Назарова), адреса: вул. Старокозацька, 8;
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба ДОО НСЖУ