Регіональним медіа важливо стати економічно стійкими – про це йшлося під час вебінару «Як посилювати стійкість локального медіа в умовах війни», який провела Національна спілка журналістів України в рамках співпраці зі швейцарською некомерційною організацією Fondation Hirondelle та Інститутом регіональної преси та інформації.
– За всіма дослідженнями, які проводить Національна спілка журналістів України, на сьогодні головний запит – на допомогу задля економічної стійкості медіа, щоб у журналістів були можливості залишатися в професії й продовжувати свою благородну місію – інформувати українців, забезпечувати їхній доступ до перевірених, важливих новин, – зазначив, відкриваючи вебінар, голова НСЖУ Сергій Томіленко. – У нинішній воєнний час можливість доступу до перевіреної інформації важлива як ніколи.
Сьогодні безпосередній обов’язок журналіста – розвивати медіаграмотність суспільства, переконаний один із спікерів вебінару, секретар НСЖУ, засновник Школи універсального журналіста та Всеукраїнського конкурсу «Я – журналіст» Віталій Голубєв.
– Але для цього насамперед ми маємо бути стійкими до фейків, до ворожих вкидів, до іншого сміття, якого чимало в інформаційному просторі, – наголосив медіаексперт. – На моє переконання, стійкість медіа починається зі стійкості першої особи – редактора, власника медіа, видавця. Якщо в нього це буде, він зможе «транслювати» стійкість працівникам і аудиторії.
Загалом основою стійкості медіа є людські, матеріально-технічні, фінансові ресурси, здатність до сталого розвитку.
Практичними порадами виживання і ефективного функціонування медіа в період війни поділилася головна редакторка газети «Володимирецький вісник» Людмила Босик.
Вона наголосила на необхідності психологічної стійкості колективу, розумного розподілу фінансового ресурсу, наявності у паперової газети інтернет-ресурсів, пошуку допомоги міжнародних фінансових донорів, доцільності надання редакцією (крім інформаційних) супутніх послуг тощо.
– Нам треба виживати. Ми – на війні і на передовій, і на нашому інформаційному фронті. Головне – триматися, думати і перемагати, – наголосила журналістка.
Вебінар НСЖУ провела за підтримки швейцарської некомерційної організації Fondation Hirondelle та Інституту регіональної преси та інформації (IRMI, Україна) в рамках проєкту «Підвищення стійкості українських медіа», що фінансується Swiss Solidarity.
Інформаційна служба НСЖУ