У Центр журналістської солідарності ЖСЖУ в Івано-Франківську завітав журналіст латиського видання «Zemgale Zinas» («Земгальські новини») Гайтис Грутупс (на фото він ліворуч). Медійник із Латвії в Україні вже вдруге. Торік, як і цього року, він приїхав разом із волонтерами благодійної організації «Agendum» із Риги, котрі привозять автівки для потреб української армії. За словами Гайтиса, від повномасштабного вторгнення вони здійснили вже понад дев’яносто поїздок, а загальна кількість пригнаних автівок перевищила тисячу.
Гайтис Грутупс поділився цікавою історією, що трапилася з ним дорогою в Україну. У Польщі він познайомився з католицьким медійником, із яким поспілкувався про журналістику.
«Він сказав, що журналіст, як і ангел, має два крила. Одне – правда, друге – надія. Ти завжди маєш говорити правду. Якщо чогось не знаєш, то так і кажи, а не прикрашай. Але завжди давай надію та пропонуй рішення», – розповів Гайтис.
Також він повідомив, що 1994 року висвітлював тодішній воєнний конфлікт у Сухумі. А тепер узяв відпустку на тиждень, щоб разом із волонтерами відвідати декілька наших міст, і розповісти всім про ситуацію в Україні.
В Івано-Франківському Центрі журналістської солідарності НСЖУ, окрім працівників Центру, Гайтис Грутупс поспілкувався з прикарпатськими медійниками-спілчанами: генеральним директором ТРК «РАІ» Андрієм Русиняком, кореспондентом телеканалу «Еспресо» Іваном Харуком, журналісткою «5 каналу» Валентиною Пестушко із Херсона, історія роботи якої в окупації дуже зворушила Гайтиса, а також із доценткою кафедри журналістики Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Галиною Пристай та ВПО-студентом кафедри Денисом Сатановським.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського ЦЖС