В Івано-Франківську під час заходу, приуроченого професійному святу, було вручено багато нагород: це й почесні грамоти, і Спеціальна відзнака Спілки, і відзначення лавреатів премії Оксани Ровенчак, а ще – вручення членських квитків новим спілчанам.
Захід розпочався з вітального слова голови обласної спілки журналістів Лілії Боднарчук та координатора Центру журналістської солідарності НСЖУ, відповідального секретаря ОСЖ Вікторії Плахти, які подякували колегам за плідну працю щодо розвитку інформаційного простору Прикарпаття, української журналістики, активну громадянську і життєву позицію, волонтерську діяльність.
Найактивнішим спілчанам вони вручили почесні грамоти секретаріатів НСЖУ й обласного журналістського осередку, а членкині правління й секретаріату Галині Держипільській, яка нещодавно відзначила ювілей – Спеціальну відзнаку Спілки.
Серед нагороджених Почесною грамотою НСЖУ – спілчанка з Надвірної Світлана Гаєвська. Вона подякувала не тільки за відзнаку її роботи, а й за допомогу від Спілки.
– Торік я віддала перевагу волонтерству, а не роботі на телебаченні. Тому дуже приємним є те, що журналістське середовище мене не відпускає. Ще дуже дякую Національній спілці журналістів України, що допомогла матеріально. Це дає можливість продовжувати волонтерство й надалі, – сказала Свілана.
Уже сьомий рік поспіль, традиційно у День журналіста, оголошують підсумки обласного творчого конкурсу в номінації «журналістське розслідування» на премію Оксани Ровенчак – лавреатки премії НСЖУ «Золоте перо» та міжнародної літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша, авторки книг «Кардіограма» й «Дзвін у храми серця».
– Через важливі обставини, пов’язані з пандемією коронавірусу та початком повномасштабної війни росії проти України, 2022 року Конкурс не проводився. Цей рік, що впевнює нас у перемозі над ворогом, розширив простір для журналістського слова як зброї, тому тепер вирішила визначити лавреатів за два роки, – зазначила засновниця конкурсу.
Отож, лавреатами премії Оксани Ровенчак у «номінації журналістське розслідування» стали (за алфавітом):
Вадим Войтик – член НСЖУ, організатор та керівник провідних медіа Прикарпаття, фактчекер. лавреат Премії 2023 року за цикл актуальних фактчекінгів (фактчеків) «Галки». Вони – основа журналістських розслідувань. Як тренд сучасної діяльності медіа спрямовані на викриття популізму й утвердження відповідальності за публічну риторику, сприяють розвитку демократії в суспільстві.
Оксана Дрогомирецька – членкиня НСЖУ й НСКУ, фрілансерка, володарка спеціального призу Премії 2021 року. Лавреатка Премії 2023 року за цикл авторських розслідувань про проблеми декомунізації та дерусифікації на Прикарпатті, об’єднаних темою «За правду і справедливість» на сторінках обласних тижневиків «Галичина» й «Галицька Просвіта».
Віталій Чорненький – член НСЖУ, головний редактор газети «Голос-Інформ» та інтернет-видання «Голос-Інфо». Лавреат Премії 2022 року за цикл журналістських розслідувань, опублікованих і озвучених у цих медіа. Розслідування свідчать про професійність здобуття фактів, їх об’єктивне та збалансоване подання. Війна внесла жанрові корективи до журналістського розслідування. Цикл документальних свідчень у Гостомелі, Бучі й Ірпені, останнього бою братів Бутусіних та доби на передовій у степах Запоріжжя підтверджують це. Журналістські розслідування-свідчення лягли в основу документального фільму.
Окрім дипломів і грошової винагороди, Оксана Ровенчак подарувала лавреатам і свою книгу журналістських розслідувань «Кардіограма», а також повідомила, що наступного року конкурс розшириться територіально – участь у ньому зможуть взяти журналісти зі Львівської області.
До речі, Вадим Войтик преміальні п’ять тисяч гривень відразу переказав на придбання позашляховика для коломийської «десятки».
Наприкінці заходу Лілія Боднарчук і Вікторія Плахта вручили квитки членів НСЖУ медійникам, яких на нещодавньому засіданні секретаріату обласної спілки журналістів прийнято в Спілку.
Захід із нагоди професійного свята відбувся в обласній бібліотеці для юнацтва, з якою обласний журналістський осередок тісно співпрацює вже не один рік.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба НСЖУ