Спеціальну відзнаку Національної спілки журналістів України отримав головний редактор газети «Верховинські вісті» Дмитро Кіращук. Цьогоріч він святкує два ювілеї: своє 60-річчя та 40-річчя з дня початку роботи у верховинському виданні. Нагороду медійнику вручила секретар НСЖУ, координатор Івано-Франківського Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта.
У той час, коли місцеві газети в Галичі, Долині, Рожнятові, Калуші, Яремче через фінансові проблеми зупинили свій вихід, верховинське видання має один із найбільших накладів серед усіх видань Прикарпаття.
– Всі добрі справи, як правило, тримаються на ентузіастах. А в нашій редакції працюють справжні фанати своєї справи. Саме завдяки їм та нашим читачам «Верховинські вісті» виходять і мають, зважаючи на нинішню ситуацію, гарний тираж, – зауважив Дмитро Кіращук.
У «Верховинських вістях» справді працюють талановиті, добре відомі не тільки на Прикарпатті, а й поза його межами, медійники, такі, як Роман Клим, Людмила Зузяк, Іван Зеленчук.
Дмитро Кіращук нарікає: у владі не розуміють значення друкованого слова і його вагу, не дбають про державну підтримку преси, як це роблять в інших країнах. Не сприяє підвищенню тиражів і реформування «Укрпошти», через що в окремі села «районку» доставляють аж на п’ятий день після виходу. Та попри всі труднощі, і Дмитро Кіращук, і журналісти видання переконані: у «Верховинських вістей» хороше майбутнє, а якщо їхня газета і закриється, то хіба що останньою на Прикарпатті.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За повідомленням Івано-Франківського ЦЖС