Основам фотожурналістики було присвячене підсумкове заняття Школи журналістики, яке відбулося в Івано-Франківському Центрі журналістської солідарності.
Секретами створення якісних світлин з майбутніми медійниками поділився фотокореспондент «Укрінформу» Юрій Рильчук.
Під час майстер-класу фотограф приділив багато уваги побудові кадру. За словами Рильчука, основне завдання кадру – проілюструвати, що відбувається в тексті, підсилити його.
– Наш зір здатен відчувати гармонію. Тобто вже підсвідомо ми можемо робити так, щоб жодна частина композиції не була невідповідною. Інколи ми забуваємо про це. Тому нам треба ще й вчитися прислухатися до своїх відчуттів, – зауважив тренер.
Кожна зйомка, говорить пан Юрій, унікальна, тому універсальних правил не існує.
– Нюанс репортажу – зорієнтуватись у просторі: світло, фон. Це надзвичайно важко, адже зловити саме той, потрібний, момент не всім під силу, – зазначив пан Юрій.
Щоб світлини були вдалими, фотокореспондент рекомендує:
- «потоваришувати» з ручними налаштуваннями;
- не боятися кадрувати. Деталі можуть виявитися ще більш промовистими, ніж загальні плани;
- намагатися не фотографувати зі спалахом;
- увімкнути в налаштуваннях спеціальну сітку й орієнтуватися на лінії в просторі та у кадрі.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба ЦЖС в Івано-Франківську