Справжній парад вишиванок відбувся у Запорізькому Центрі журналістської солідарності в Міжнародний день вишиванки. У дружньому колі тут зібралися медійники з окупованих територій та журналісти місцевих ЗМІ, одягнуті в різнокольорові сорочки, прикрашені традиційною орнаментованою вишивкою.
Свято відкрила співкоординаторка ЦЖС Валентина Манжура, яка прочитала пронизливий вірш, що написала напередодні ввечері.
З історією та секретами української вишивки познайомили майстрині з ГО «Запорозькі берегині» Олена Шевчук та Людмила Гармаш. Після зустрічі з журналістами, «берегині» пішли привітали своїми писанками-оберегами породіль у перинатальному центрі. Вони подарували свої вишиті з молитвами писанки 21 новонародженій дитині, а також передали для немовлят та батьків вироби журналістів – патріотичні стрічки та маки Перемоги, які виготовили під керівництвом Алли Шамрай.
– Сьогодні у мене непростий день! – каже Алла Шамрай, радіожурналістка з Енергодара. – І сльози, і радість – всі почуття вкупі! Як завжди, в таких ситуаціях мене підтримує Запорізькій Центр журналістської солідарності. Я тут живу, відроджуюсь, щоб повернутись додому сильною! Тут мої нові друзі. Такі ж як і я, ті кого вигнала з дому проклята війна, і запорізькі журналісти. А ще я сьогодні долучилася кількома стібкам до колективного вишивання Герба України, яке започаткували Берегині, опанувала швидесенько новий для себе вид вишивки.
Емоції переповнювали всіх, коли співали знані на Запоріжжі й не тільки твори з народно-вокального ансамблю «Пернач»! Всі мали нагоду насолодитись українськими піснями й поспілкуватися з артистами.
– Як чудово, що Запорізький Центр журналістської солідарності не залишився осторонь Дня вишиванки, – ділиться враженнями Людмила Долженко, секретар НСЖУ. – Ми зібралися усі разом – і місцеві медійники, і журналісти-переселенці, щоб відзначити цей важливий для кожного українця день.
Завершився Парад вишиванок за святковим щедрим столом зі смаколиками, які приготували для гостей журналістки-переселенки, та українськими народними піснями!
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталія Кузьменко, координатор Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Наталія Вадимова,
фото Дар’ї Зирянової