Місцеві медійники та журналісти-переселенці мали нагоду поспілкуватися з воєнною фотокореспонденткою Катериною Клочко, яка нещодавно повернулася з Брюсселя, де виступала в Європарламенті. Зустріч організував Запорізький Центр журналістської солідарності.
Катерина Клочко поділилася враженнями від поїздки, в якій взяла участь у складі делегації журналістів з прифронтових територій. Зокрема, вона розповіла, що з трибуни Європарламенту продемонструвала власні світлини про наслідки обстрілів росіянами Запоріжжя, Гуляйполя і Оріхова.
– Це було наше головне завдання – ще раз нагадати європарламентарям про страшну правду про війну, горе та руйнування, які несуть Україні російські агресори, а також про героїзм наших захисників, – говорить медійниця.
Крім того, разом з колегами із Сум і Чернігова вона ділилася досвідом роботи під час війни й озвучувала виклики, що стали перед Україною під час широкомасштабного вторгнення.
– Я подарувала парламентарям український прапор з підписами наших жінок-бійців Запорізької Тероборони як нагадування про те, що ми боремося, але нам потрібна постійна підтримка. І, повинна сказати, ми її відчули – щиру і потужну, – зауважила Катерина.
Разом з тим, продовжує вона, українські медійники порушили питання щодо необхідності страхування життя українських журналістів, які працюють на лінії фронту, протидії фейкам російської пропаганди.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталія Кузьменко, координатор Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Валентина Бистрова. Фото Дар’ї Зирянової