Творча зустріч журналіста-переселенця, письменника, краєзнавця Івана Кушніренка з членами літературного клубу «Книжковий світ» днями відбулася у Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці.
Іван Кирилович живе у Гуляйполі. Впродовж 19 років був головним редактором районної газети «Голос Гуляйпілля». Війна змусила його разом з дружиною Лідією Петрівною перебратися до Запоріжжя. Тут він постійно спілкується з журналістами-переселенцями і місцевими медійниками в Центрі журналістської солідарності, бере активну участь у всіх заходах. Тому із задоволенням погодився зустрітися з поціновувачами літератури.
– У цей нелегкий для України період, – каже Іван Кирилович, – дуже важливо спілкуватися з людьми, підтримувати одне одного. Подумки я весь час зі своїм нескореним містом. Вірю, що героїчне Гуляйполе вистоїть у цій важкій битві. Там живуть прекрасні люди, серед яких чимало творчо обдарованих.
Справжньою віддушиною в Запоріжжі, продовжує Кушніренко, для нього став Центр журналістської солідарності.
– У ЦСЖ ми постійно зайняті професійними справами, проводимо зустрічі, тренінги, майстер-класи, приймаємо в себе в гостях волонтерів, військових, редакторів місцевих видань і, головне – маємо змогу плідно працювати на техніці, яку надають нам іноземні партнери, – зауважив він.
Під час зустрічі Іван Кирилович презентував свої літературні твори. Першою вийшла з друку книжка «Чисті джерела», відтак у співавторстві з краєзнавцем Володимиром Жилінським – посібник для вчителів і учнів «Література Гуляйпільського краю». Педагоги високо оцінили цю книгу, як і наступну – «Фольклор Гуляйпільського краю».
Творчий доробок Івана Кушніренка налічує 91 книгу. Присутні на зустрічі були вражені кількістю його творів, присвячених Гуляйпільщині. Це книги і про економіку, і про соціальну сферу, туристичні об’єкти, мистецьке й спортивне життя району…
На прохання учасників зустрічі Іван Кирилович прочитав своє оповідання «Продаю бур’яни» з несподівано смішною розв’язкою.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталія Кузьменко, координатор Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Ніна Деркач, фото авторки