Чому професія журналіста не тільки престижна, а й відповідальна, дізналися учні 6-Б класу СШ № 3 м. Львова. У Всесвітній день свободи преси разом з вчителькою християнської етики Марією Володимирівною Гриців вони завітали до Львівського центру журналістської солідарності.
Очільник обласної організації НСЖУ Ярослав Климович розповів школярам про особливості роботи медійників та наголосив, що роль журналістів з початком повномасштабного вторгнення рф ще більше зросла.
– Без свободи слова і вільних ЗМІ не існує демократичних суспільств. Завдання журналіста – писати правду, висвітлювати усі негативні сторони нашого життя, які гальмують рух України до Європи. І тут журналісти надзвичайно важливі, бо стоять в авангарді боротьби з корупцією та зловживаннями влади. Попри погрози за професійну діяльність, ми все одно стоїмо на сторожі правди, свободи слова й думки як найбільших цінностей людини, – наголосив Ярослав Климович.
Учні із зацікавленням слухали розповідь про професію журналіста. Дехто зізнався, що вперше тримає в руках газету. Школярі мали нагоду приміряти каску й бронежилет із написом «Преса» та поставити запитання. Кілька сказали, що хотіли б у майбутньому стати журналістом.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Львові – 067 370 04 40 (Андрій Болкун, координатор Львівського центру), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Львівського ЦЖС