Як покращити освітньо-професійну програму «Журналістика та медіакомунікація» магістерського рівня говорили під час онлайн-зустрічі в Івано-Франківському Центрі журналістської солідарності. У заході взяли участь викладачі кафедри журналістики факультету філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та знані журналісти Прикарпаття.
Зокрема, члени НСЖУ, генеральні директори ОТБ «Галичина» та ТРК «РАІ», кандидати наук Ігор Дебенко й Андрій Русиняк, доцентка кафедри журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю Університету Короля Данила Наталія Димніч, в. о. шеф-редактора Суспільне Івано-Франківськ Юрій Надольський, випускниці кафедри журналістики Ірина Блаженко й Надія Гульчук.
Учасники зауважили, що загалом освітня програма охоплює всі аспекти підготовки сучасного журналіста. Проте досконалості немає меж.
– Варто значно більше приділяти уваги такому предмету, як професійна етика. Особливо це актуально в теперішніх умовах, коли маємо багато вразливих людей. Крім того, варто наголошувати на відповідальності за оприлюднений контент у соцмережах, а також на вдосконаленні володіння рідною мовою, – зауважила координаторка Центру Вікторія Плахта.
На завершення онлайн-зустрічі учасники дійшли згоди, що в підготовці сучасного журналіста необхідно враховувати потреби медіаринку.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Івано-Франківського ЦЖС