В Івано-Франківську Центр журналістської солідарності активно співпрацює із молоддю. На базі Центру майбутні журналісти працюють як у коворкінгу, а також приходять, щоб поділитися ідеями й пропозиціями, переймають досвід старших колег, вибудовують перспективні плани і проєкти. А ще – відвідують навчальні тренінги, що відбуваються на базі Центру.
Таким чином співробітникам Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську вдалося виконати завдання, яке вони поставили на старті своєї роботи: створити не тільки комфортну робочу атмосферу, а й стати своєрідним центром комунікації для журналістів, де колеги можуть обговорювати ідеї та спілкуватися між собою.
А ще Центр журналістської солідарності став свого роду терапевтичним місцем. І не тільки тому, що тут проводяться психологічні тренінги й заходи з арт-терапії. А й тому, що тут справді можна відпочити душею під час спілкування з однодумцями. У нинішній час це має немале значення, особливо для переселенців, які шукають не лише прихистку, а й контактів з колегами. У Центрі журналістської солідарності уже склалося коло постійних відвідувачів.
«Для мене дуже важливо не тільки здобувати університетську освіту, а й мати неформальний простір, де можна познайомитись із професією через спілкування з колегами. У Центрі журналістської солідарності ми з однокурсниками не раз долучалися до цікавих тренінгів та вебінарів, обговорювали майбутні проєкти, знаємо, що нас тут підтримають», – каже Денис Сатановський, переселенець – студент кафедри журналістики ПНУ ім. В. Стефаника.
У Центрі журналістської солідарності постійно інформують медійників і про різноманітні види допомог, які вони можуть, за потреби, отримати. Зокрема, це технічна, гуманітарна, юридична, психологічна й консультативна підтримка.
Також завдяки постійній підтримці міжнародних донорів та Національної спілки журналістів України і за сприяння Центру медійники можуть одержати фінансову допомогу.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба НСЖУ