Днями фото-альбом STOP WAR Миколи Синельникова з Кам’янського, що на Дніпропетровщині, увійшов до ТОП-10 престижної премії AIPS Sport Media Awards.
Це найвища міжнародна нагорода в індустрії спортивних ЗМІ. Роботи Синельникова номіновані у категорії «Photography/Portfolio». Заключний етап конкурсу відбудеться у травні. Об’єктом уваги Миколи стали зруйновані російськими агресорами спортивні майданчики. За 9 місяців він підготував три тематичні фотоальбоми по 20 світлин. З роботами Синельникова вже знайомі жителі Німеччини, Польщі, Чехії, Португалії, Мексики та Канади.
Крім того, на замовлення агентства «Reuters» Микола фіксує факти російських злочинів на сході України. Перед поїздкою у зону бойових дій він завітав до Дніпровського Центру журналістської солідарності НСЖУ.
«Я й раніше їздив працювати у гарячі точки, – розповідає фотокор. – Бронежилет, зазвичай, брав у знайомих. Проте дуже зручно, що у Дніпрі є такий пункт прокату. Я підібрав для себе бронежилет потрібного розміру, шолом, узяв і тактичну аптечку».
Через місяць, каже, знову планує у відрядження у зону бойових дій, тож ще звернеться до колег по захисне спорядження.
«Дніпро — це місто, звідки журналісти вирушають до зони бойових дій у відрядження і куди повертаються. Тому пункт прокату захисного спорядження — бронежилетів, шоломів, аптечок, — користується великим попитом. Звернутися до центру можуть як українські, так й іноземні журналісти», —зауважила координаторка Центру Наталя Назарова.
За її словами, за 7 місяців Дніпровський Центр надав у користування 16 комплектів захисного спорядження – сертифікований бронежилет, орендований написом «PRESS», шолом і тактичну аптечку.
Отримати засоби захисту для роботи українські й іноземні журналісти можуть безкоштовно. Їх можна взяти у користування терміном до одного місяця. Для цього потрібно заповнити ФОРМУ.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Дніпрі – 096 208 67 88 (Наталія Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба НСЖУ