13 квітня виповнилося 50 років гомельській краєзнавиці Ларисі Щираковій, яка під тиском була змушена залишити журналістську діяльність. Проте особисто привітати Ларису неможливо, адже ювілей вона відзначила за ґратами.
Про це інформує опозиційна до режиму Олександра Лукашенка Білоруська асоціація журналістів.
Чотири місяці тому, 6 грудня 2022 року, Щиракову затримали після обшуку в її будинку. Її неповнолітнього сина Святаслава міліція забрала до дитячого притулку. Згодом по дитину в заклад приїхав її батько, який живе в Росії.
Тим часом Ларису Щиракову перевели до СІЗО. Екс-журналістку звинувачують у дискредитації Республіки Білорусь, однак деталі звинувачення невідомі, оскільки її адвокат дав підписку про нерозголошення.
Щиракова отримує передачі від рідних, але побачення їй заборонено.
Лариса закінчила історико-філологічний факультет Гомельського державного університету імені Франциска Скорини, викладала в школі історію та англійську мову. Згодом захопилася журналістикою та почала працювати в незалежних ЗМІ. Також вона запустила власний проєкт, присвячений вшануванню пам’яті репресованих у радянські часи. Вона записувала свідчення членів їхніх родин і створювала на їх основі документальні фільми.
Раніше Лариса Щиракова працювала в кількох незалежних виданнях. Але ще у 2021 році вона публічно оголосила, що залишає журналістику через утиски, які їй довелося зазнати за роботу без акредитації. Екс-журналістку понад 40 разів притягували до адміністративної відповідальності, в тому числі за висвітлення післявиборчих протестів.
Зареєструвалась як фізична особа-підприємець і почала займатися фотосесіями у народному стилі. Для цього вона використала власну багату колекцію національних вишиванок, візерунків та старовинних речей побуту Гомельщини.
Бажаємо Ларисі сил, віри та швидкого звільнення.
Нещодавно Європейська федерація журналістів (EFJ) і профспілки французьких журналістів SNJ, SNJ-CGT і CFDT-Journalistes виступили із заявою із закликом негайно звільнити Ларису Щиракову.