Попрацювати, одержати консультацію з юридичних, психологічних, соціальних питань чи технічну допомогу, а то й просто обмінятися новинами чи поділитися свіжими ідеями стосовно заходів, які корисно було б провести. За цим приходять у Запорізьких Центр журналістської солідарності.
– Наш коворкінг має вже чимало постійних відвідувачів, – говорить співкоординаторка Центру, голова обласної організації НСЖУ, заслужена журналістка України Наталія Кузьменко. – Приходять попрацювати чи вирішити якусь проблему – і залишаються в команді, стають учасниками наших тренінгів, круглих столів, пресконференцій, заходів з арт-терапії. Це, перш за все, свідчить про авторитет та довіру серед колег до Центру журналістської солідарності. Але ще більше радує, що активно відвідують коворкінг і долучаються до роботи ЦЖС чимало молодих журналістів.
Допомога в скрутну хвилину
ЦЖС щомісяця організовує і видає всім, хто потребує підтримки, гуманітарні набори. Також за сприяння НСЖУ, яка активно співпрацює з ЮНЕСКО та іншими міжнародними фундаціями, журналістам надається матеріальна допомога.
Приміром, коли співкоординатори Центру дізналися, що троє молодих кореспондентів популярного на Запоріжжі сайту «061» Катерина Клочко, Єльвіра Шагарбуддінова та Андрій Задорожнюк, кілька місяців змушені були працювати без заробітної плати, але, незважаючи на це, готували матеріали з гарячих точок, вирішили допомогти їм матеріально.
За поданням ЦЖС Національна спілка журналістів надала цим молодим журналістам, а також у кореспондентці сайту «Центр розслідувань» Катерині Шевченко, яка опинилася в аналогічних обставинах, фінансову допомогу.
– Ми щиро вдячні за підтримку, вона допомогла нам вистояти в скрутний час, – каже Катерина Шевченко. – Ми жодного дня не залишили запоріжців без новин. І справа тут не тільки в грошах, хоча на той момент вони нас дуже виручили. А ще й у відчутті того, що ти – не один, що журналістська солідарність – реальна сила, а журналісти важливі.
Відтоді активно співпрацюємо з ЦЖС, додає Катерина. Крім того, журналістка прийняла пропозицію керівництва обласної журналістської організації очолити її молодіжне крило.
– Маємо вже чимале поповнення журналістської молоді в наших лавах, – зазначила Катерина Шевченко.
Свого часу Центр допоміг мелітопольській журналістці Світлані Залізецькій, батька якої російські загарбники взяли у заручники. Знаючи про її активну проукраїнську позицію, вони вимагали повернення Світлани до Мелітополя.
Завдяки активній підтримці НСЖУ та обласної журналістської організації, батька вдалося визволити. Світлана знайшла роботу за фахом у Запоріжжі, бере участь у заходах Центру журналістської солідарності, а в разі необхідності, працює у коворкінгу.
Психологічна підтримка
Марину Коробець, кореспондентку газети «Вечірнє Запоріжжя» привело до ЦЖС велике горе: раптово помер її чоловік, відомий запорізький журналіст Максим Коробець. Тут журналістці надали психологічну і матеріальну допомогу. Горе, поділене з друзями, не так ятрить душу. Тож Марину одразу долучили до роботи Центру.
– Підтримка й допомога Центру журналістської солідарності та колег, які згуртувалися навколо нього, стала для мене життєдайною силою, яка допомагає пережити горе й повернутися до улюбленої професії. Сама ідея створення таких Центрів – прекрасна й своєчасна. Вони, завдяки плідній співпраці НСЖУ з ЮНЕСКО, іншими зарубіжними партнерами та їх великій благодійній допомозі, стали для нас не тільки журналістськими коворкінгами, але й справжніми центрами незламності, – підкреслила Марина Коробець.
Контакти Центру журналістської солідарності у Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталія Кузьменко, співкоординатор Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Валентина Бистрова
Фото Дар’ї Зирянової