У Дніпровському Центрі журналістської солідарності НСЖУ студентів спеціальності «Журналістика» Університету митної справи та фінансів навчали азам тайм-менеджменту.
Спікером тренінгу виступила член НСЖУ, заступниця начальника відділу комунікацій Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області Наталія Руссу. Тренерка з понад 40-річним досвідом роботи в журналістиці каже, що чимало завдань не встигала б виконувати, якби не розумне планування.
Наталія Руссу розповіла майбутнім журналістам, як вирізняти справи за принципом терміново/важливо, як мотивувати себе жити за планом і навіщо це робити. Також тренерка представила слухачам ефективну техніку «Матриця Ейзенхауера», яку ще називають «квадрат Ейзенхауера», та дала декілька практичних порад щодо тайм-менеджменту:
– у першу чергу усвідомте, що не вмієте розумно використовувати свій час;
– запишіть на аркуші паперу свої справи на тиждень і оцініть їх за шкалою «важливо-терміново»;
– розставте справи по дням тижня і зазначайте часові проміжки;
– не плануйте декілька справ на один проміжок часу;
– не відкладайте на потім дрібнички;
– чергуйте види діяльності;
– навчіться говорити «ні» завданням (і людям), які не визначили як пріоритетні;
– дотримуйтеся режиму дня: втомлена, виснажена людина не буде працювати ефективно;
– плануйте не лише роботу, а й відпочинок;
– хваліть себе, якщо вдається дотримуватися «прописаних» правил.
За словами Наталі Кодацької, викладачки вишу, завідувачки кафедри журналістики, тренінг допоміг розвивати у студентів важливі навички: вміння організувати себе, дисциплінувати, відповідально ставитися до виконання завдань, що вкрай важливо у журналістиці, у рекламі, у зв’язках з громадськістю.
«Я прийшла на цей тренінг, щоб розібратися із плануванням свого розкладу. Раніше були спроби, але невдалі. Не вистачало інформації і знань. Зараз наче все розклали по поличках. Тепер є розуміння пріоритетів. Це дозволить мені не розриватися між навчанням, хобі, особистим життям», – поділилася враженнями студентка Катерина Рубанова.
«Тема тренінгу мене відразу зацікавила. Зізнаюся, що планувати час я не вмію. Більшість з нас пишуть план, але не визначають, що у цьому переліку є терміновим, що важливим. Багато нової інформації отримав, і сподіваюся, що вдасться це втілити у життя. Буду над цим працювати», – додав студент Данило Приходько.
Нагадуємо, що у Дніпровському Центрі журналістської солідарності НСЖУ надають журналістам організаційну, технічну, консультаційну допомогу, проводять різнопланові заходи, тренінги, професійні зустрічі. Сюди можна прийти попрацювати, а ще – скористатись безкоштовним прокатом якісного захисного спорядження для роботи у гарячих точках.
Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності в Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Центр журналістської солідарності НСЖУ в Дніпрі