Замість старого 15-річного фотоапарата – новий Canon R10: журналіст міського сайту Город.dp.ua (м. Дніпро) Костянтин Шруб поділився враженнями від нової техніки, отриманої за сприяння НСЖУ.
«На жаль, останні кілька років я як журналіст міського сайту відчував значні проблеми з ілюструванням своїх щоденних репортажів, – каже Костянтин. – На нашому сайті вже давно немає окремого фотокореспондента, кожний журналіст сам ілюструє свої матеріали. Але в моєму розпорядженні був лише старий, віком близько 15 років фотоапарат Nikon, який вже давно виробив свій ресурс. Він неодноразово був у ремонті і, на жаль, міг відмовити будь-якої миті, що в моїй практиці систематично й відбувалося. У результаті після таких НП роботу було зірвано. Придбати новий апарат сайт не мав фінансових можливостей. Тому я дуже вдячний нашій Спілці журналістів за таку цінну технічну підтримку – фотоапарат Canon R10».
Як наголосив Костянтин Шруб, це техніка зовсім іншого, нового рівня. Вона вже в роботі, журналіст готує за її допомогою свої репортажі. При цьому переконується в тому, як багато нових можливостей з’явилося в новій фототехніці.
Костянтин додав, що робота сучасного журналіста немислима без підтримки технічними засобами – комп’ютером, фотоапаратом, смартфоном та іншим. Їхня стабільна робота – запорука оперативної та якісної роботи журналіста.
Як ми повідомляли, під час робочого візиту до Дніпра голова НСЖУ Сергій Томіленко відвідав Центр журналістської солідарності, зустрівся з місцевими медійниками і передав колегам ноутбуки, фотоапарати, спальні мішки, потужні павербанки. Таке технічне підсилення редакцій стало можливим завдяки тісній співпраці Національної спілки журналістів України із Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.
Нагадуємо, що у Дніпровському Центрі журналістської солідарності НСЖУ надають журналістам організаційну, технічну, консультаційну допомогу, проводять різнопланові заходи, тренінги, професійні зустрічі. Сюди можна прийти попрацювати, а ще – скористатись безкоштовним прокатом якісного захисного спорядження для роботи у гарячих точках.
Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності в Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Центр журналістської солідарності НСЖУ в Дніпрі