Мережа Центрів журналістської солідарності Національної спілки журналістів України 24 березня 2023 року запрошує на навчальний тренінг для представників медіа, що працюють в Україні «Небезпечні атаки – хімічна та ядерна зброї: як діяти?»
Чому це важливо?
Хімічна та ядерна загроза – це те, що ми не можемо побачити, а, відповідно, не можемо й оцінити рівень небезпеки, щоб прийняти правильні рішення. Під час повномасштабної війни російський агресор не раз погрожував застосуванням неконвенційної зброї, тому допоки існує країна-терористка, постійно необхідно бути готовими до такого роду надзвичайної ситуації.
Хто тренер?
Максим Довгановський – у минулому рятувальник, який присвятив цій професії вісімнадцять років. Наразі є міжнародним експертом з питань радіаційного та хімічного захисту, співпрацює з багатьма міжнародними організаціями. Спеціалізується на організації заходів пов’язаних із радіаційною та хімічною безпекою та, проведенні тренінгів. Максим Довгановський є автором модульної навчальної програмиї для підготовки занять з реагування на хімічні загрози та Довідника рятувальника «Хімічна безпека».
Що у програмі тренінгу?
Радіаційні та хімічні загрози та їх джерела?
Як розпізнати загрозу?
Першочергові заходи із власної безпеки.
Як працюють екстрені служби у випадку виникнення інцидентів із небезпечними речовинами?
Засоби індивідуального захисту та їх практичне застосування.
- Як поводитися журналістам під час радіаційної, хімічної або біологічної небезпеки?
- Які найперші кроки, аби вберегти власне життя та здоров’я?
- Як правильно висвітлювати події пов’язані з хімічними чи ядерними катастрофами?
- Як журналістам співпрацювати з державними службами порятунку?
Під час тренінгу учасники отримають нові знання з хімічної та радіаційної безпеки, побачать і навчаться користуватися сучасними засобами індивідуального захисту у тому числі протигазами, дізнаються, за яких обставин вони зможуть врятувати життя. Також будуть представлені сучасні захисні костюми, які використовуються в Європейському Союзі.
Тренінг відбудеться у прес-центрі Національної спілки журналістів України (м. Київ, вул. Хрещатик, 27а)
Початок о 10.00. Тривалість – 3 години.
Мова тренінгу – українська.
З метою створення навчального відеопосібника з хімічної та ядерної, під час тренінгу здійснюватиметься відеозапис. Створені на його основі відеоматеріали розповсюджуватимуться серед представників медіа.
По завершенню курсу учасники отримають матеріали навчального тренінгу у вигляді брошур, а також сертифікати.
Для участі у тренінгу необхідно зареєструватись за посиланням:
https://forms.gle/pDfpnLSxW4XskA5w6
Реєстрація триває до 14 години 23 березня 2023р. Підтвердження участі буде надіслано на вказану у реєстраційній формі електронну адресу.
Організатором тренінгу є мережа Центрів журналістської солідарності НСЖУ, що діє за підтримки Європейської та Міжнародної федерації журналістів, а також ЮНЕСКО.
Нагадуємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
ЖУРНАЛІСТИ ВАЖЛИВІ!
Інформаційна служба НСЖУ