Центр журналістської солідарності в Івано-Франківську організував для внутрішньо переміщених осіб-медійників екскурсію в обласний краєзнавчий музей, якому в травні виповниться 83 роки.
Експозиції музею розташовані в одній з найдавніших, найвеличніших і найвищих споруд міста – Ратуші, пам’ятці архітектурної спадщини. Івано-Франківська Ратуша – єдина в Україні світська споруда, яка має позолочений купол. Його позолотили під час масштабної реконструкції середмістя в 2000 році, витративши 200 г сусального золота.
Завдяки цікавій розповіді екскурсовода журналісти ознайомилися з багатою експозицією музею, який є визначним науковим та культурно-освітнім закладом Прикарпаття. У відділі природи, зокрема, екскурсанти побачили біотичне різноманіття Прикарпаття, у відділі історії оглянули колекцію археологічних пам’яток доби Київської Русі й Галицько-Волинської держави, багату колекція зброї та стародруків, а у відділі народного мистецтва – речі народного побуту, одягу, вироби декоративно-ужиткового мистецтва.
Під час екскурсії колеги-журналісти відвідали також виставку фіалок, яку відкрито в музеї. А опісля піднялися на оглядовий майданчик, який розташований на вежі Ратуші під куполом на висоті понад 33 метри. Щоб піднятися на нього, необхідно здолати 166 крутих сходинок. Однак журналістам енергії й витримки не бракує, тож усі легко подолали їх. Зрештою, за їхніми словами, крутий підйом того вартував, адже з оглядового майданчика змогли помилувалися чудесною панорамою Івано-Франківська та його околиць.
Журналісти-переселенці вже неодноразово долучалися до різноманітних культурних заходів, які організовує Центр журналістської солідарності, щоб краще пізнати край, куди їх привели обставини. Віра Ільїна, медійниця з Краматорська, розповідає, що екскурсія в краєзнавчий музей дуже відволікла її й занурила в давню історію Прикарпаття.
«Сказати, що мені сподобалося, це дуже обмежене слово. Сьогоднішня екскурсія зробила мій день: ратуша, оглядовий майданчик, фахова екскурсоводка. Я читала про історію Івано-Франківщини, але я не заглиблювалась у прадавню історію. Як виявилося, це мене дуже цікавить, тому окрім насолоди, цей день і просвітницький», – поділилася своїми враженнями Віра.
Яна Яригіна із Донеччини через повномасштабну війну опинилася в Івано-Франківську. Тепер вона – студентка кафедри журналістики, реклами та PR Університеті Короля Данила. До цього дівчина до знайомства з історією міста не вдавалася, та ця екскурсія зацікавила її неабияк.
«Дуже сподобалися відвідини краєзнавчого музею. Я дуже ціную такі речі. Мені, як переселенці, важливо знайомитись із культурою краю, куди мене закинула війна. Він все одно мені близький, навіть якщо це Захід, а не рідний Схід», – сказала майбутня журналістка.
Центр журналістської солідарності й журналісти-переселенці щиро вдячні директору Галині Беднарчик та працівникам музею за цікаву й пізнавальну екскурсію.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Центр журналістської солідарності в Івано-Франківську