Артисти Запорізької обласної філармонії порадували своїх шанувальників двома неймовірно чудовими концертами – програмами «The best for women» у виконанні академічного симфонічного оркестру та «Жінки, фантазії та мрії», де силу свого таланту демонстрували артисти філармонії. У святковому музичному вихорі кружляли прекрасні твори світових хітів у виконанні майстрів сцени.
І як завжди, в залі для глядачів були присутні журналісти-переселенці і ветерани журналістики. Тісна дружба між представниками двох творчих професій триває вже багато років, а коли у місто приїхали медійники з окупованих територій, то зв’язок філармоністів та журналістів ще більш зміцнився.
Коли відгриміли овації, всі учасники концерту зібралися на сцені на заключний акорд – привітання генеральної директорки заслуженого працівника культури України Ірини Конаревої. Зі словами подяки та щирої любові від імені журналістів-переселенців до творчих колективів і солістів звернулась також голова Запорізької обласної організації НСЖУ, співкоординаторка Центру журналістської солідарності Наталія Кузьменко. Вона вручила Грамоти Запорізької обласної організації НСЖУ Ірині Ценовій – начальниці концертного відділу, Катерині Похиленко – провідній редакторці філармонії та Дмитру Мітніку – диригенту академічного симфонічного оркестру.
Журналісти-переселенці вручили свої роботи-вишиванки, виконані під час майстер-класу Алли Шамрай, керівникам та артистам під їхні бурхливі оплески.
– Такий незвичайний обмін компліментами на адресу одне одного відбувся в святкові дні в концертному залі філармонії, – каже Вікторія Горбатко з Бердянська. – Дуже приємно, що нас завжди привітно і тепло зустрічають. А ми змогли так не ординарно віддячити нашим улюбленцям. Сподіваюсь, що такий творчий обмін буде продовжуватися!
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Наталія Вадимова